اعتراضات معلمان در ۴۰ شهر و ۲۰ استان ایران

اعتراضات معلمان در ۴۰ شهر و ۲۰ استان ایران با شعارهای 
معلم زندانی آزاد باید گردد، معلم داد بزن حقت‌رو فریاد بزن، حتی اگر بمیریم حق خود را میگیریم

صبح امروز شنبه سوم مهرماه ۱۴۰۰ همزمان با بازگشایی مدارس، معلمان در بیش از چهل شهر ایران در استانهای تهران، فارس، کرمانشاه، اصفهان، زنجان، خوزستان، لرستان، ایلام، خراسان رضوی، خراسان شمالی، کردستان، خراسان جنوبی، یزد، گیلان، کرمان، اردبیل، چهارمحال و بختیاری، بوشهر و کهکیلویه و بویراحمد در اعتراض به وضعیت غیر قابل تحمل شغلی و معیشتی وعدم اجرای طرح رتبه‌بندی، عدم پرداخت پاداش بازنشستگان و... دست به اعتراض زدند. 

معلمان شعار میدادند: «معلم زندانی آزاد باید گردد، معلم داد بزن حقت‌رو فریاد بزن، حتی اگر بمیریم حق خود را میگیریم، تا حقمون نگیریم سر کلاس نمیریم، معلم بیدار است از تبعیض بیزار است، نه تبعیض نه سازش مزد بدون خواهش، نه تبعیض نه سازش رتبه بدون خواهش، اجرای رتبه بندی حق مسلم است». 

خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت گفت، امروز فریاد حق طلبی معلمان در سراسر کشور از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب کشور در تهران و ۲۰ استان کشور طنین انداز است. درود بر معلمان آزاده ای که اراده خود را برای احقاق حقوقشان که توسط فاشیسم دینی حاکم بر ایران به یغما رفته است به نمایش گذاشتند. ایستادگی و قیام و سرنگونی فاشیسم دینی تنها راه اعاده حقوق معلمان، کارگران و زحمتکشان و اکثریت قریب به اتفاق مردم ایران است که آخوندهای حاکم سالهاست حقوق اولیه آنها را به وحشیانه ترین شکل پایمال کرده و چیزی جز ستم و تبعیض و فقر و تورم و بیکاری برای آنها به ارمغان نیاورده اند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۳ مهر۱۴۰۰

image008 image007 image006 image005 image004 image009 image002 image003