پیشروی نیروها انقلابی عشایر و مردم بپا خاسته عراق بر علیه نیروهای پوشالی مالکی و شکست سریع ارتش ساخته آمریکا-مالکی درعراق تحت فرماندهی این جلاد تبهکار و دست نشانده خامنه یی براستی که شادی مردم ستم دیده عراق و منطقه و تعجب همه مردم دنیا را برانگیخت و بار دیگر شوک و ناباوری به دنیا و مخصوصا جوامع غربی فرو آورد.

در افکار عمومی سئوالات زیادی در مورد وقایع بی نظیر عراق از تحولات برق آسا بهتر بگوئیم انقلاب مردم عراق بوجود آمد و همگی دنبال مقصر این نادیدن و یا سیاست نا درست هستند. در این شوک و ناباوری اما برخي سیاستمداران و رسانه ها بجای دیدن و گفتن حقیقت همچنان به خاکپاشی به چشم جهانیان ادامه میدهند و این انقلاب را به گروه بنیادگرا و وحشی داعش نسبت میدهند.گروهي كه در میان مردم عراق ریشه و جای بزرگی ندارد و مسلما نمیتواند در این ابعاد و با این سرعت مناطق وسیعی از عراق را تسخیر کند.
در اینجا میخواهم فقط چند نقل قول از رهبران سیاسی عراق بیاورم.
شيخ علي حاتم سليمان امير عشاير الدليم:
همه مي‌دانند كه وقتي عشاير الانبار و مشخصاً رمادي شروع كردند داعشي وجود نداشت بلكه عشاير بودند كه براي به‌دست آوردن حقوق حقه خود قيام كردند... داعش تركيب اجتماعي نيست در اين يا آن منطقه داعش ممكن است به‌صورتي وجود داشته باشد اما اين‌طور نيست كه داعش بتواند اين شهرها را تسخير كند
شيخ علي حاتم: ما در بين خودمان داعش نداريم تا بتوانم درصد بدهم كه چند درصد در بين ما داعش هستند ما عشاير هستيم و از روز اول هم گفتيم كه جنگ تمام نخواهد شد و اجازه نخواهيم داد كه مالكي در سرزمينهاي ما بماند به صراحت بگويم كه بين داعش و ارگانهاي دولتي ارتباط وجود دارد در خود رمادي دلايل زيادي در اين مورد هست در شهري كه تماماً محاصره بود آنها با خودرو هاي مشخص آمدند برخي‌هايشان لباس نظامي داشتند و غيره بنابراين  ما همه مي‌دانيم كه داعش به چه طرفي وابسته است داعش ساخت ايران است و درنتيجه دولت مي‌خواهد از آن به‌عنوان بهانه مبارزه با تروريسم استفاده كند .تروريسم حقيقي در عراق همان تروريسم مالكي است. ما در مقابل خدا و مردم دنيا از داعش بيزاري جسته‌ايم و مي توانيم هر چيزي را كه به‌دست بياورد پايان بدهيم اما هدف اساسي ما اين است كه طغيان مالكي و استبداد مالكي را ازبين ببريم و بعد مي‌توانيم با داعش همان‌گونه كه قبلاً جنگيده‌ايم بجنگيم.
طارق‌ الهاشمي:‌ تحولات عراق ناشي از بدرفتاري با سني‌هاست نه عمليات داعش است
روزنامه تودي زمان  25/3/93
(استرون استيونسون)رئيس هيئت رابطه با عراق در پارلمان اروپا
تبليغات مالكي و اربابانش در تهران كه از سوي رسانه هاي غربي سخاوتمندانه تكرار ميشود، كه اين مناطق بدست تروريستهاي افراطي داعش افتاده، مسخره و بي پايه است.

علامه دکتر رافع الرفاعی، معروف به مفتی دیار عراق روز جمعه 13-6-2014 در یک پیام تلویزیونی در باره رویدادهای اخیر عراق گفت: "جای تعجب و شگفتی است "انقلابیون آزاده" را به وابستگی به گروههای تروریستی مثل داعش متهم کنند".
" اینها داعش نیستند اینها آزاده مردانی هستند که از ظلم و ستم مالکی به ستوه آمدند اما حکومت مالکی و همپیمانانش برای ایجاد اختلاف میان فرزندان شهرهای آزاد شده و انقلابیون تهمت وابستگی به "داعش" و تروریسم را به آنها می زنند".
اما میبینیم که رسانه ها در بيان خبرهای دروغ هیج محدودیتی ندارند و از خبر داعش بعنوان تنها تسخیر کننده از رسانه ایی به رسانه دیگر نقل قول میشود و ماهیت مردمی این جنبش بزرگ و عظیم در پرده ابهام میرود.
همانطور که میدانیم موقعیت فعلی عراق ناشی از جنگ و اشغال خاک این کشور توسط آمریکا میباشد و آن نیز بر اساس دروغ و اطلاعات غلطی که رژیم ایران به دولت جورج بوش داده شده بود ناشی شد. دروغی که جورج بوش و وزیر امورخارجه اش کالین پال میخواستند بخورد مردم جهان در شورای عالی امنیت سازمان ملل بدهند. توجيه برای اشغال خاک عراق یک دروغ بسیار بزرگ بود و این جنگ در حقیقت رویاهای خمینی خامنه ایی برای تسخیر عراق را محقق كرد و بر اساس منافع خامنه ایی و رژیم جهل و جنایتش به پیش رانده میشد و جنایتکار تروریستی بنام نوری المالکی را بر مسند قدرت نشاند. پرونده های جنایتهای روزانه او در حق مردم عراق بسیار بسیار قطور است و بزرگترین هدیه او به خامنه ای جنایتکار فشار ، شکنجه های روحی و جسمی گروگانگیری ، کشتار و موشکباران اشرفیان ساکن عراق بود.
اما از آنجا که ما در دنیایی متفاوت از گذشته با امکانات بسیار وسیعی رسانه ایی هستیم دیگر دروغ و یا ساختن و پرداختن سناریوهای مورد دلخواه سیاستمداران چندان ساده نیست.
براي خبرنگاراني كه خود شاهد مستقيم وقايع نيستند ولي دنبال گزارش وقايع آنطور كه اتفاق افتاده هستند نه اينكه منافع خاصي را نمايندگي كنند، شک داشتن نسبت به هر خبری و تلاش در تحقیق در آن در دنیای کنونی کار چندان سختی نیست.  همانطور که در هر زمینه ایی ابتدا شناخت و بررسی علت و معلول میتواند به خود خبرنگار کمک کند که موضوع را بفهمد و بعد از آن با داده های این فهم پاسخگو سئوالات افکار عمومی باشد.
چرا كه وظيفه يك خبرنگار فقط بیان حقیقت است. سلاخی حقیقت، سلاخی انسانهای بی گناهی هست که قربانی سیاستها مخرب میشوند.
متاسفانه ما شاهد هستیم که رسانه ها وسیله دست سیاستمدران و یا شرکای تجاری آن ها شده اند و با ساختن و یا بزرگ کردن بیش از اندازه جریاناتی سعی میکنند خاک به چشم جهانیان بپاشند ، تا کسانیکه این شرایط را با سیاستهای خودشان بوجود آورده اند از مهلکه نجات یابند و از پاسخگویی به مردم کشور خودشان و افکار عمومی جهانیان و بخصوص قربانیان این سیاست طفره بروند. این  یک معامله کثیف رسانه ها با قدرتهاست که در بسیاری از موارد فاجعه آفرینی های بزرگی و غیر قابل جبران ایجاد کرده است.
در مورد وقایع عراق که بپاخواستن مردم عراق را در مقابل ظلم بی حد و حصر مالکی و اربابش خامنه ای نشان میدهد رسانه ها اکثرا سعی در دروغ بافی، بزرگ نمایی گروهی کوچک میکنند. آنان میخواهند مثل گذشته با انکارحقیقت تاریخ را برای مردم بنویسند و این در کشور خودمان تاریخی بسیار تاریک دارد که نسلهای آینده باید به کاوش بپردازند و دریابند که خمینی و عوان انصارش با کمک بعضی از رسانه ها جه سیاستهای جنایتکارانه ایی بوجود آوردند.  
در مورد عراق رسانه ها تا اینجا اکثرا نه وظیفه خود را انجام داده اند و نه روشهای شناختن و انتقال خبر را مورد استفاده قرار دادند. خبرنگاران و ادیتورهای رسانه ایی بخوبی میدانند که درست کردن چند فیلم و گذاشتن آن در شبکه های اجتماعی کاری است که سرویسهای اطلاعاتی بسرعت و سادگی میتوانند انجام دهند. اما یافتن حقیقت از دروغ کار یک خبرنگار متعهد میباشد.
ظاهر وقتی یک دروغ را یک رسانه میگوید و دیگر رسانه ها آنرا تکرار میکنند برایشان تبدیل به حقیقت میشود. اما واقعا کار ساده ایی است که حقیقت را دریافت کرد ، آنهم در دنیای امروز با تماس با مردم که بسادگی از طریق اینترنت و یا تلفن و مترجم قابل اجرا است .
برخي خبرنگاران و ادیتورهای تلویزیونی بخاطر سیاستهای خاص و بسیار غارتگرانه (که فعلا بحث این مطلب نیست) بجای درک علتهای انقلاب و حقایق خون فشان در عراق همصدا با بازندگان این انقلاب یعنی مالکی دیکتاتور و والدین این حرام زاده سیاسی هم صدا شده اند و این شکست نیروهای مالکی را به اسم ترویسم های داعش مهر زده اند. اینکار تنها برای  توجيه افکار عمومی در سرکوب مردم بپاخاسته عراق میباشد و این یک افتضاح بسیار بزرگ رسانه ایی است .
شورای انقلابیون عراق که مدتهاست وجود خارجی دارد و حداقل بعد از برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز در میدانهای مختلف در استانهای سنی الانبار ، صلاح الدین ، نینوا و ... شهرهای زیادی از مناطق سنی نشین عراق باید معرف هرخبرنگاری و هر رسانه ایی باشد ، بارها اعلام کرده است که این انقلاب مردم است و داعش به هیچوجه نقش عمده ایی در آن ندارد مردم را به عدم خشونت ئ احترام به عقاید و مذاهب فرا خوانده است. حال چرا این بیانات مهم در رسانه های غربی  انعكاس بسيار كمي پيدا ميكند ؟ متاسفانه برخي رسانه ها میخواهند وجود جنبش های مردمی عراق را نادیده بگیرند و فکر میکنند با سانسور حقایق میتوانند سناریوهای خود را برای تقسیم قدرت و ثروت مردم عراق پیش ببرند.
شوک شدن افکار عمومی در مورد تحولات عراق بیش از هر چیزی ناشی از سانسور رسانه ها میباشد. نباید فراموش کنیم که همین رسانه های غربی بودند که در پشت سیاست کاخ سفید برای کوبیدن میخ دیکتاتور بیرحم و یکی از بزرگترین ناقضان حقوق بشر در جهان یعنی نوری مالکی عمدا حقوق حقه مردم عراق را بباد فراموشی میسپردند و از کشتارها و ظلمهای او نسبت به مردم عراق سکوت پیشه میکردند. این رسانه ها بندرت از تظاهرات و جمعیتهای بزرگ و قابل ملاحظه در استانهای بپا خاسته عراق صحبت میکردند ، تظاهراتی که ابتدا کاملا مسالمت آمیز بود اما بعد از اینکه مالکی با دستگیریها ، شکنجه ها و کشتار بی رحمانه با تظاهر کنندگان برخورد کرد، مقاومت و ایستادگی را بعنوان تنها راه پیش مردم با غرور عراق قرار داد و مردم ستمدیده و دردمند را برای اعاده حیثیت و احقاق حقوق ناچارا دست به سلاح بردند و سرنوشت خود را خود بدست گرفتند ئ این انقلاب عظیم را بوجود آوردند.
آمریکا در عراق اینک بعد از بزرگترین سرمایه گذاری تاریخ در جهان دچار بزرگترین شکست و افتضاح تاریخش شده است.
وحالا با ميدان دادن به اخبار مجعول مبني براينكه درعراق داعش همه كاره است ميخواهد سياست شكست خورده اش را توجيه كند . این شکست بسیار بزرگ برای آمریکا و متحدینش دو دلیل بسیار مشخص دارد:
یک: نادیده گرفتن هشدارهای مقاومت ایران در مورد نقش رژیم جهل و جنایت خامنه ای در عراق با وجود انبوهی از اسناد و مدارک از جمله لیست سی و دو هزار مزدبگیررژيم درعراق  
دو: ادامه سیاست مماشات( اپیسمنت) که بیش از هرچیزی توهمی بسیار ، بسیار خطرناک است و مشکل اصلی دنیا کنونی  برای صلح و ثبات می باشد.
در روزها و هفته های آینده مشخص میشود که آیا اوباما از اشتباهات تاریخیش می آموزد و یا همچنان این سیاست های ویرانگر که برخلاف منافع مردم منطقه و کل جهان است ادامه خواهد داد؟
‏18خرداد 1393