هادی محسنی: جنگ و جنایت در غزه فلسطین ،" سر مار ولایت در تهران"

 

"باید سر مار ولایت در تهران را هدف قرار داد. در موضوع فلسطین نیز از رئیس محمود عباس ریاست دولت فلسطین و سازمان الفتح و خواست های برحق آنها در مورد مردم فلسطین حمایت کامل و جامع به عمل آورد." ( مسعود رجوی ۱۵ مهر ۱۴۰۲)

رسانه های خبری جهان، هفتم اکتبر ۲۰۲۳ برابر با ۱۵ مهر ۱۴۰۲خبر از شروع جنگی بی سابقه بین حماس و اسرائیل را گزارش کردند که با حمله حماس علیه اسرائیل آغاز شد.

سالیان سال درگیریها به دلایل مختلف و گاهی در غمبارترین و خونین ترین شکل بین فلسطینیان و اسرائیل اتفاق افتاده است. تمامی این اتفاقات که بنیادگرایی از نوع حکومت خمینی و خامنه ای هم در تنور آن می دمد یکی از علل مبنائی اش جلوگیری از اجرای قطعنامه های سازمان ملل متحد است. ازجمله مخالفت با اجرای قطعنامه ۲۴۲ شورای امنیت می باشد که در ۲۲ نوامبر ۱۹۶۷ میلادی (اول آذر ۱۳۴۶) به اتفاق آراء تصویب شد. . اجرای این قطعنامه پایه تاسیس دو دولت مستقل اسرائیل و فلسطین بود که تا بحال اجرا نشده است. 

"چه کسی نمی‌داند که خط خمینی و خامنه‌ای از آغاز با دجالیت «روز قدس» و «قدس از طریق کربلا» خنجر و خیانت به آرمان فلسطین بوده است" . (مسعود رجوی ۱۵ مهر ۱۴۰۲)

اوایل انقلاب ۵۷ رهبری مقاومت تضاد اصلی در مبارزه سیاسی با رژیم خمینی را " ارتجاع" معرفی کرد. که بعدها و بدفعات رهبر مقاومت آقای مسعود رجوی  " سر مار" را در تحلیلها و نظرات سیاسی بر علیه رژیم بکار می برد. علت و عامل شروع جنگ حماس - اسرائیل نیز با همان اصطلاح معروف " سر مار"در تهران معرفی و آن را درواقع، جهانی کرد.

 در نگاهی عمیق و مختصر به تاریخچه بنیادگرایی و " سر مار" در تاریخ مبارزاتی مردم ایران از جمله می توان  به انقلاب مشروطه اشاره نمود که ریشه اش به نقش شیخ فاسد فضل لله نوری  در تخریب انقلاب مشروطه بر می گردد. به تبع آن در نهضت پیشوای آزادی دکتر محمد مصدق نقش شیخ فاسد دیگر " کاشانی" در همدستی با دربار فاسد شاه در اجرای کودتای ننگین ۲۸ مرداد علیه دولت ملی مصدق قابل توجه هست.

" سر مار" ولایت فقیه زهرآلود و در لفظ افسانه ای ایران بسان مارهایی در شرایط کنونی بر دوش ولایت فقیه خمینی ضحاک و اکنون خامنه ای سر برآوردند. در همین راستا هست که انقلابیون کف خیابان، امروزه می گویند : " خامنه ای ضحاک می کشیمت زیر خاک" .

 بعداز قیام ۱۴۰۱ مردم ایران با پیشتازی کانونهای قهرمان شورشی در صدد آماده سازی قیامی ضحاک افکن  در راستای پیروزی نهایی انقلاب نوین خلقهای ایران می باشند.

همانطور که در بالا ذکر شد ولی فقیه ارتجاع خامنه ای به جنگی خانمانسوز در منطقه خاورمیانه دامن زد. حیله و ترفندی که ولی فقیه به خیال خود می خواهد پیشروی قیام را سدبندی کند.

اکنون " سرمار" زبانزد تمامی سیاستمداران، دولتمردان و حتی مقامات نظامی برخی کشورها شده است. نمونه هائی هم از خود رژیم قابل توجه است:

رسانه ها دوم آذر۱۴۰۲ : " عزت‌الله ضرغامی، مسئول پیشین موشکی سپاه، در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به حمایت‌های نظامی جمهوری اسلامی از حزب‌الله و حماس گفت مدتی را در تونل‌های زیرزمینی در غزه گذرانده و در آنجا به نیروهای حماس ساخت موشک آموزش می‌داد". و امام جمعه مشهد علم الهدای رئیسی- خامنه ای ۱۳ دی  ۱۴۰۲: «کانال‌های غزه به‌وسیله تفکر و نقشه حاج قاسم سلیمانی بوده است... شهید سلیمانی ۳سفر به‌غزه مسافرت کرده و نقشه کانال‌های غزه رو ایشان طراحی کرده است».

در ادامه جنگ و جنایت فعلی بالاخره کشورهای سراسر جهان به این نتیجه نزدیک شده اند که راه حل  رسمیت یافتن دو دولت اسرائیل و فلسطین در کنار هم را در پیش بگیرند.

حاکمیت رژیم ولایت فقیه برخلاف اکثریت کشورهای جهان رسما با تشکیل دو دولت مستقل فلسطین و اسرائیل مخالفت می کند. با این مخالفت، رژیم جمهوری اسلامی ایران در انزوای شدید بین المللی قرار می گیرد و دچار بحران شدید داخلی می شود. چون باندهای حکومتی در همین رابطه با افسار گسیختگی فکری مواجه شده اند . راه خلاصی هم از این بحران بزرگ و ادامه دار نداشته و نخواهد داشت.

 در ادامه تاریکی سیاستهای درونی رژیم در این مرحله از جنایات جنگی در منطقه ، روشنایی سرنگونی رژیم جمهوری اسلامی ایران با پیشتازی کانونهای قهرمان شورشی در داخل که به حق " سرمار ولایت فقیه ضحاک" را نشانه گرفته اند روشنتر شده است. برقراری  معادله دو کشوری  فلسطین و اسرائیل نیز درمنطقه خاورمیانه در چشم انداز جدی دیده می شود.