حمایت اکثریت پارلمان ایسلند از طرح ۱۰ماده‌یی خانم مریم رجوی

 

همبستگی اکثریت نمایندگان پارلمان ایسلند با مبارزه مردم ایران علیه رژیم‌های شاه و شیخ و حمایت آنها از طرح ۱۰ماده‌یی خانم مریم رجوی برای ایران آینده

 

اکثریت پارلمان ایسلند (آلتینگی) که با ۱۱۰۰سال سابقه یکی از قدیمی‌ترین پارلمانهای جهان است به کارزار بین‌المللی برای متوقف کردن موج اعدامها در ایران پیوست.

اکثریت نمایندگان ایسلند در بیانیه‌یی اعلام کردند که دیکتاتوری حاکم در ایران در تلاش برای مقابله با قیام و ایجاد فضای رعب و وحشت، در ماههای اخیر اعدامهای دسته‌جمعی و فراقانونی را تشدید کرده به‌نحوی که تنها در ۱۹روز اول ماه می بیش از ۱۰۰ زندانی اعدام شده‌اند.

در میان امضاکنندگان بیانیه ۳تن از رهبران احزاب، ۶ رئیس کمیته پارلمان، یک وزیر سابق و یک وزیر فعلی و ۴تن از اعضای کمیته ریاست پارلمانی به چشم می‌خورند.

اکثریت نمایندگان ۴دهه مبارزه مستمر و بی‌وقفه زنان شجاع ایران برای دموکراسی را به‌رسمیت شناختند و ابراز کردند که طرح ده ماده‌یی خانم مریم رجوی شایان حمایت از سوی آنهاست.

تقریباً نیمی از امضا کنندگان را نمایندگان زن تشکیل می‌دهند. در اروپا زنان بالاترین درصد مشارکت را در پارلمان ایسلند دارند.

نمایندگان ایسلند تأکید کردند ما در کنار خواست مردم ایران برای یک جمهوری دموکراتیک مبتنی بر جدایی دین و دولت که در آن هیچ فردی به‌خاطر دین یا نسبت خانوادگی، هیچ امتیازی بر دیگران نداشته باشد، می‌ایستیم.

اکثریت پارلمان ایسلند: مردم ایران با شعارهای خود روشن کرده‌اند که همه اشکال دیکتاتوری اعم از شاه مخلوع یا دیکتاتوری دینی فعلی و هر گونه ارتباط با این دو دیکتاتوری را رد می‌کنند.

آنها از جامعه بین‌المللی خواستند که در تلاش برای تغییر در کنار مردم ایران بایستد و سپاه پاسداران را در لیست تروریستی قرار دهند و سردمداران رژیم را به‌خاطر جنایت علیه بشریت مورد مواخذه قرار دهد.