درگذشت و جاودانگی خواهر پاکباز مجاهد خجسته میرزاباقری عضو شورای مرکزی سازمان مجاهدین خلق ایران


مجاهد پاکباز و قهرمان، خجسته بانو میرزا باقری عضو شورای مرکزی سازمان مجاهدین خلق ایران پس از ۳۸ سال مبارزه حرفه یی و تشکیلاتی  و پس از ۵ سال استقامت در مقابله با بیماری روز دوشنبه اول خرداد ۱۴۰۲در آلبانی جاودانه شد و به همرزمان صدیق و شهیدش در اشرف و لیبرتی پیوست.
خواهر مجاهد خجسته میرزاباقری متولد ۱۳۳۶ در تهران و دانش آموخته دندانپزشکی بود که از سال ۱۳۶۴ ‌به طور حرفه‌ای و تمام وقت برای رهایی خلق و میهن اسیرش از چنگال دیکتاتوری آخوندی به مجاهدین پیوست. او طی ۳۸ سال در بخشهای مختلف سازمان و ارتش آزادیبخش ملی مسئولیتهای گوناگونی را بر عهده داشت. 
خجسته میرزاباقری در شمار زنان مجاهدی بود که پیشتاز و راهگشای نبرد آزادیبخش شدند و از جمله در عملیات بزرگ افتاب و چلچراغ و فروغ جاویدان شایستگی درخشان خود را به اثبات رساندند. او همچنین در سلسله عملیات تدافعی مروارید و برجای خود نشاندن نیروهای مهاجم رژیم ولایت فقیه شرکت داشت و دلیرانه جنگید. 
وی در دوران پایداری پرشکوه در اشرف و لیبرتی در برابر حملات دست نشاندگان و دژخیمان ولایت فقیه به سرکردگی دژخیم قاسم سلیمانی در ۶ و۷ مرداد۱۳۸۸ و ۱۹ فروردین ۱۳۹۰ قهرمانانه مقاومت کرد و به مدت ۹۲ روز در اعتصاب غذای سال ۱۳۹۲ شرکت داشت.
 فراتر از همه اینها، عبور سرفرازانه و پیروزمندانه این زن قهرمان انقلابی مجاهد خلق از آزمایش‌های پیاپی در طول حیات مبارزاتی و انقلابی‌اش بود که در همه آنها ارتجاع و بورژوازی را بور و کور بر جای گذاشت.
خانم مریم رجوی با تسلیت به مناسبت درگذشت مجاهد صدیق و قهرمان پاکباز خجسته میرزا باقری از اعضای شورای مرکزی سازمان مجاهدین خلق ایران تأکید کرد: زنان پاکباز و فداکار و شجاعی چون خجسته، که هرچه دارند برای آزادی  خلق و میهنشان در طبق اخلاص و صدق و فدا می گذارند، محکم ترین تضمین برای  پایداری نبرد آزادیبخش و  برای رهایی ایران از ستم شیخ و شاه و تحقق آزادی و حاکمیت جمهور مردم هستند.یقین دارم که شورای مرکزی و همرزمان مجاهدش، با درس گرفتن از ایستادگی و صبر جمیل او جایش را پر خواهندکرد.