قیام سراسری، شماره ۲۴۷ـ تظاهرات مردم زاهدان در ۱۸۳ امین روز قیام به‌رغم اقدامات سرکوبگرانه و توطئه‌های سازشکاران

 

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

 

قیام سراسری، شماره ۲۴۷

تظاهرات مردم زاهدان در ۱۸۳ امین روز قیام به‌رغم اقدامات سرکوبگرانه و توطئه‌های سازشکاران

امسال سال خونه، سید علی سرنگونه؛ خامنه‌ای حیا کن، مملکتو رها کن؛ بسیجی سپاهی، داعش ما شمایی؛

مرگ بر ستمگر، چه شاه باشه چه رهبر؛ سلطنت، ولایت، یکصد سال جنایت؛

 

جمعه ۲۶ اسفند در صد و هشتاد و سومین روز قیام سراسری، بار دیگر مردم دلیر زاهدان به‌رغم اقدامات سرکوبگرانه و توطئه‌های سازشکاران، پس از نماز جمعه در خیابان‌ها دست به تظاهرات زدند. آنها شعار می‌دادند: «امسال سال خونه، سیدعلی سرنگونه»، «خامنه‌ای حیا کن، مملکتو رها کن»، «سلطنت، ولایت، یکصد سال جنایت»، «مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر»، «این‌همه سال جنایت، مرگ بر این ولایت»؛ «حکومت بچه‌کش، نمی‌خوایم نمی‌خوایم»؛ «بسیجی سپاهی، داعش ما شمایی»، «مرگ بر دیکتاتور»، «می‌کشم می‌کشم، آن که برادرم کشت»، «قسم به خون یاران، ایستاده‌ایم تا پایان»، «می‌میریم، می‌میریم، ذلت نمی‌پذیریم»، «ایرانی باغیرت حمایت حمایت»، «هموطن باغیرت، حمایت حمایت»، «برادر شهیدم، خونتو پس می‌گیرم»، «از زاهدان تا تهران، جانم فدای ایران».

 

تظاهر کنندگان پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آنها نوشته بود: «سکوت تو یعنی حمایت از ظلم»، «نه می‌بخشیم نه فراموش می‌کنیم». بر روی پلاکاردهایی که خانواده شهدا و زندانیان سیاسی زاهدان در داخل مسجد مکی به‌دست داشتند نوشته بود: «با قاتلان فرزندانمان مسامحه نکنید» و «زندانی سیاسی آزاد باید گردد». در تظاهرات امروز مردم با کسانی که قصد ممانعت از دادن شعار برای براندازی رژیم و علیه سلطنت داشتند، به مقابله برخاستند و علیه خامنه‌ای، سپاه و سلطنت شعار دادند.

امروز جوانان شجاع در شهر راسک سیستان و بلوچستان بنر تبلیغاتی سپاه را به آتش کشیدند.

روز گذشته در آخرین پنجشنبه سال۱۴۰۱ مردم در شهرهای مختلف بر مزار شهیدان قیام حضور یافته و با گل‌گذاری و سردادن شعارهای ضدحکومتی بر عزم جزم خود برای سرنگونی رژیم تأکید کردند.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۶ اسفند ۱۴۰۱ (۱۷ مارس ۲۰۲۳)