اعدام زندانی سیاسی محی‌الدین ابراهیمی، ۵ زندانی دیگر در ارومیه، ۷۳ اعدام در اسفند

 

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

 

اعدام زندانی سیاسی محی‌الدین ابراهیمی، ۵ زندانی دیگر در ارومیه، ۷۳ اعدام در اسفند
•    خانم مریم رجوی: خامنه‌ای شب نوروز هم دست از کشتار نمی‌کشد، جوانان دلیر این جنایات را بی‌پاسخ نمی‌گذارند. بی‌عملی در مقابل رژیم شکنجه و اعدام لگدمال کردن ارزش‌های حقوق بشری است

 

حزب دمکرات کردستان ایران امروز از اعدام محی‌الدین ابراهیمی زندانی سیاسی کرد اهل شهرستان اشنویه از سوی جلادان رژیم در زندان مرکزی ارومیه خبر داد و نوشت لوث این رژیم جانی باید از جهان برچیده شود. محی‌الدین ابراهیمی در آبان ۱۳۹۶ به هنگام دستگیری مورد اصابت گلوله پاسداران قرار گرفت و به‌شدت زخمی شد. وی پس از ۵ سال و نیم زندان و علیرغم فراخوان‌های داخلی و بین‌المللی اعدام شد. دژخیمان در وحشت از اعتراضات مردمی از تحویل پیکر او به خانواده‌اش خودداری کرده‌اند.
علاوه براین امروز قضائیه جلادان ۵ زندانی دیگر در ارومیه را اعدام کردند. قربانیان عشیر عباس نژاد، جهانبخش راد لویی، حسن عمری، یاسین رشیدی و محمد ایوبیان نام دارند.
هم‌زمان دادستان ضدانقلاب لرستان از اعدام یک زندانی دیگر در خرم‌آباد در ارتباط با قتل یک سرگرد نیروی انتظامی خبر داد (تسنیم ۲۶ اسفند ۱۴۰۱).
به‌این‌ترتیب اعدام‌های ثبت‌شده از ابتدای اسفند دست‌کم به ۷۳ نفر می‌رسد.
خانم مریم رجوی در ارتباط با اعدام‌های امروز به‌ویژه اعدام یک زندانی سیاسی گفت: خامنه‌ای جلاد شب نوروز هم از کشتار دست نمی‌کشد، بامداد امروز ۷ زندانی ازجمله یک زندانی سیاسی را در ارومیه اعدام کردند. جوانان دلیر ایران‌زمین این جنایات را بی‌پاسخ نخواهند گذاشت، بی‌عملی جامعه جهانی در مقابل رژیم شکنجه و اعدام لگدمال کردن ارزش‌های حقوق بشری است.


دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۶ اسفند ۱‍۴۰۱ (۱۷ مارس ۲۰۲۳)