سینا دشتی: همیاری با قیام، قیام برای همیاری

 

سیمای آزادی اعلام کرده که در کمتر از دو هفته دیگر برنامهٔ همیاری در سه روز متوالی برگزار می‌شود. 
در بعد از صد روز قیام سراسری  و مستمر مردم ایران و بارزشدن ضعف بی‌نظیر رژیم و هم‌زمان رادیکالیسم خواستهای قیام، در مرحلهٔ از تاریخ هستیم که گسست از کهنهٔ استبداد و ارتجاع به آیندهٔ آزاد و برابر در دسترس است. شعارهای گویای «مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر» و «چه با حجاب، چه بی حجاب، پیش به‌سوی انقلاب» و «فقر فساد گرونی، میریم تا سرنگونی» ماهیت قیام‌ها، همه‌گیر و دموکراتیک بودن آن و رادیکالیسم آن را با وضوح تمام تعریف می‌کند. دیگر نیازی به جدل  و بحث با بریدگان از مبارزه و مبلغان وادادگی در مقابل ارتجاع حاکم  نیست، همان‌های که نافی انقلاب بودند و تحت عنوان نفی تمامیت‌خواهی و مطلق‌گرائی، مبلغ سازش با رژیم و خزیدن زیر عبای خاتمی و روحانی و درنهایت خامنه‌ای را می‌کردند،  آن‌ها اکنون البته در لباس و ردای «منقلب شده» و خواهان «مشروطهٔ جمهوری خیلی شیک و همه باهم مدرن» هستند و خوشبختانه هنوز از دست مجاهدین ناله می‌کنند و در بدی‌های این سازمان و ارجح دانستن همین رژیم  قاتل کودکان ایران با بی‌شرمی یقه می‌درانند. 
اما چه چیزی این صد روز را واضح و مشخص می‌کند؟ 
در این روزها ارزش استراتژی انقلابی «کانون‌های شورشی» محک خورد و صحت این خط به اثبات رسید. رسم نورانی کردن نمودهای قاسم سلیمانی و خامنه‌ای جنایتکار، مهر تأیید نسل جوان شورشی به خطوط مقاومت است. ازاین‌رو اگر خواستار سرنگونی رژیم آدم‌خوار  کودک کش ولایت‌فقیه با تمامی دار و دسته‌های درونی او باشیم، اگر به جدیت شرایط رژیم در واکنش‌های اخیر سران رژیم از ولی‌فقیه تا فرمانده سپاه تروریستی قدس در مورد مجاهدین، رهبری مقاومت و خانم مریم رجوی بهای لازم را بدهیم، اگر با شعار هرلحظه با قیام کانون‌های شورشی همراه بشویم، اگر بخواهیم نبود جغرافیایی خودمان در انقلاب  در داخل را در بودن عینی برای انقلاب در خارج را فریاد کنیم، اگر قصدمان رساندن فریاد مظلومیت خلقی است که گل‌های زیبا و معصوم او هرروز پر پرِ تیغ جلادان می‌شوند، اگر به‌فرمان سرخم قدغن! مبارزان داخل گوش بدهیم و عمل کنیم،  نحوه‌ی ورود ما به صحنه‌ی  مبارزه و قیام برای همیاری اساساً از بیخ و بن با سال قبل تفاوت دارد، چون‌که  قیام صحنه‌ی واقعی را زیرورو‌ کرده است. 
برای رساندن صدای شورشگران قهرمان، کانون‌های امید و آزادی‌بخش، رزمندگان دلیر  مؤسسان پنجم ارتش آزادی، در این همیاری شوری دگر به پا کنیم.