قیام سراسری ، شماره ۱۵۲ شصت و هشتمین شب قیام، تظاهرات شبانه در تهران و شهرهای کشور با شعار   «مرگ بر حکومت بچه کش»، «امسال سال خونه سید علی سرنگونه» «آزادی، آزادی، آزادی»

 

 قیام سراسری ، شماره ۱۵۲

شصت و هشتمین شب قیام، تظاهرات شبانه در تهران و شهرهای کشور با شعار  
«مرگ بر حکومت بچه کش»، «امسال سال خونه سید علی سرنگونه» «آزادی، آزادی، آزادی»

سه شنبه شب اول آذر در شصت و هشتمین شب قیام، در بسیاری از مناطق تهران مانند مشیریه، گیشا، شهرری، ونک، نیاوران، شهرک غرب، اختیاریه، سعادت آباد و ... با شعارهای «مرگ بر خامنه‌ای»، «مرگ بر دیکتاتور»، «مرگ بر حکومت بچه کش»، «مرگ بر کل نظام»، «مرگ بر اصل ولایت فقیه»، «امسال سال خونه سید علی سرنگونه»، «خامنه‌ای ضحاک می کشیمت زیر خاک»، «آزادی آزادی آزادی»، «کشته ندادیم که سازش کنیم رهبر قاتل را ستایش کنیم» به خیابانها آمده و با روشن کردن آتش دست به تظاهرات زدند. 
در مشیریه و اکباتان و قلعه حسن خان نیروهای سرکوبگر به سمت تظاهرکنندگان شلیک کردند ولی مردم با فریادهای «بی شرف بی شرف» شجاعانه به مقابله با آنها برخاستند و درگیری‌های شدیدی بین جوانان و مأموران دشمن صورت گرفت. در گلشهر و فردیس کرج مردم با شعار «مرگ بر دیکتاتور» تظاهرات شبانه بر پا کردند و با روشن کردن آتش خیابانها را بستند. 

هموطنان کرد در شهرهای مختلف مانند سنندج، بانه، موچش از توابع کامیاران، جوانرود، دهگلان به خیابان آمده و با روشن کردن آتش و شعار «مرگ بر خامنه ای» تظاهرات شبانه بر پا کرده و جاده ها را بستند. در جوانرود مردم با مأموران سرکوبگر درگیر شدند و مأموران دشمن به سمت مردم گاز اشک آور شلیک کردند. در موچش نیروهای سرکوبگر خودروهای زرهی و دوشکا در خیابانها مستقر نموده و به سمت مردم شلیک کردند. 

در سیستان و بلوچستان، هموطنان بلوچ در زاهدان در مناطق شیرآباد، کریم آباد و خیابان انقلاب در حمایت از کردستان تظاهرات شبانه براه انداختند، مردم با مأموران جنایتکار که به سمت آنان شلیک میکردند مقابله کرده و به جنگ و گریز با آنها پرداختند. 

در خوزستان مردم در اندیمشک تظاهرات شبانه بر پا کردند، با روشن کردن آتش جاده را بستند و با مأموران جنایتکار دشمن که به سمت آنها شلیک کردند، درگیر شدند. در دزفول مردم در منطقه ساحلی تظاهرات شبانه براه انداختند. 
سایر شهرهای کشور از جمله کرمانشاه، ارومیه، شاهین شهر، ثلاث باباجانی، شهرستان مهر از توابع استان فارس نیز دست به تظاهرات زدند و در برخی ازشهرها جوانان با برافروختن آتش با مأموران دشمن درگیر شدند.

جوانان شورشگر در سبزوار و ساری پایگاه بسیج ضد مردمی، در همایونشهر حوزه جهل و جنایت و در تایباد تصویر بزرگ خمینی را به آتش کشیدند. جوانان شجاع زاهدان با کوکتل به یک پایگاه سپاه جنایکار پاسداران تهاجم کردند. 
دانش آموزان نیز در تهران، مهر شهر کرج، زاهدان و اصفهان با سر دادن شعار «امسال سال خونه سیدعلی سرنگونه» و «ننگ ما ننگ ما رهبر الدنگ ما» در خیابانها دست به تظاهرات زدند. 
 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲ آذر ۱۴۰۱ (۲۳ نوامبر ۲۰۲۲)