ورود مایک پنس به آلبانی برای دیدار با خانم مریم رجوی

 

دیدار مایک پنس از موزه مقاومت ایران

 دیدار آقای مایک پنس و خانم کارن پنس با خانم مریم رجوی

ورود آقای مایک پنس به اشرف ۳

 

آقای مایک پنس معاون رئیس‌جمهور آمریکا تا ژانویه ۲۰۲۱، برای دیدار با رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران خانم رجوی و بازدید از اشرف۳ وارد آلبانی شده است.

به قرار اطلاع خانم کارن پنس همسر مایک پنس و آقای مارک شورت، مدیر سابق امور قانونگذاری کاخ‌سفید که تا سال۲۰۲۱ رئیس دفتر معاون رئیس‌جمهور آمریکا بود او را همراهی می‌کنند.

سوابق و پیشینه‌ها

مایک پنس فارغ‌التحصیل از دانشکده حقوق دانشگاه ایندیانا است. از سال۲۰۰۰ وارد مجلس نمایندگان آمریکا شد. وی به مدت ۳سال تا سال۲۰۱۷ فرماندار ایالت ایندیانا بوده است. وی در طی سال‌ها ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۱ معاون رئیس‌جمهور آمریکا بود.

مایک پنس پس از پایان دوره معاونت ریاست‌جمهوری آمریکا در تاریخ ۶آبان‌ماه ۱۴۰۰ با شرکت در اجلاس ایران آزاد از مقاومت ایران حمایت کرد.
اجلاس ایران آزاد ۲۰۲۱ با موضوع، حسابرسی از ابراهیم رئیسی برای جنایت علیه بشریت و نسل‌کشی، دخالت‌های منطقه‌یی و سرپیچیهای اتمی آخوندها برگزار شد و مایک پنس یکی از سخنرانان اصلی این جلسه بود.

 

مقاومتی وجود دارد که خانم مریم رجوی در رأس آن است

مایک پنس طی سخنرانی‌اش به حمایت از مقاومت ایران برخاست و در این جلسه به نکات مهمی اشاره کرد. وی در بخشی از سخنانش گفت: «افتخار بزرگی است که در اجلاس ایران ۲۰۲۱ سخنرانی می‌کنم. امروز در ایران و سراسر جهان ما جمع شده‌ایم برای آزادی ایران از چند دهه استبداد و استقرار ایران آباد و دمکراتیک. از همه شما متشکرم برای این‌که ایستاده‌اید برای آزادی مردم ایران.

این اولین فرصت است بعد از دولت قبلی آمریکا به‌طور مفصل سخن می‌گویم و با قطعیت اعلام می‌کنم مردم ایران با شما هستند و از یک ایرانی دمکراتیک حمایت می‌کنند. بسیاری از خانواده‌های شما در ایران زندگی‌شان مملو از رنج است و تاریخ به‌عنوان یک فاجعه از جنایت رژیم یاد می‌کند. مردم ایران همواره درقلب من است و امیدوار بودم مردم ایران قیام می‌کنند تا حق‌شان را به دست آورند.

... ما قاطعانه‌ترین اقدام علیه قاسم سلیمانی خطرناکترین تروریست جهان را انجام دادیم. شما می‌دانید که اکنون رژیم به‌شدت ضعیف شده، فساد به بالاترین حد رسیده و همه می‌دانند مردم ایران آماده تغییر هستند. همه علایم نشان می‌دهد عمر رژیم به شمارش معکوس رسیده و ریاست‌جمهوری رئیسی هم نشانه شدت ضعف آن است. رئیسی یک قاتل و قاتل زندانیان سیاسی در سال۱۳۶۷ است. ابراهیم رئیسی بسیاری از اعضای خانواده‌های شما را به‌قتل رسانده است، جنایات رئیسی نباید بدون مجازات باشد. ابراهیم رئیسی باید به‌خاطر جنایت علیه بشریت و قتل‌عام محاکمه شود. امروز همه علایم نشان می‌دهد مقاومت ایران بسیار قوی است و کانون‌های مقاومت نقطه امید مردم ایران است. مردم ایران قاطعانه در کنار مقاومت ایران و مردان آن ایستاده‌اند.
یکی از دروغهای بزرگی که رژیم به خورد جهان داده که وضعیت همین‌طور ثابت است اما در مقابل آن یک مقاومت و یک آلترناتیو است به نام سازمان مجاهدین خلق است.
مقاومتی وجود دارد که خانم مریم رجوی در رأس آن است، خانم رجوی یک برنامه ۱۰ ماده‌ای برای آینده ایران دارد. در مقابل رژیم یک مقاومت و یک آلترناتیو به نام سازمان مجاهدین خلق وجود دارد. ما در آمریکا مردم ایران را می‌شناسیم چون دست‌آوردهای شما را در اینجا دیده‌ایم و ما در کنار مردم پرافتخار ایران ایستاده‌ایم. من از صمیم قلب اعتقاد دارم روزی فرامی‌رسد که حکومت سرکوبگرانه آنها به پایان می‌رسد و روزی با شکوه برای مردم ایران می‌رسد. از صمیم قلب دعا می‌کنم آن روز فرامی‌رسد و اعتقاد داریم روز آزادی ایران به‌زودی فرامی‌رسد».