درگذشت اشرف نشان پرشور ابراهیم زندیه در آلمان

 

 

باکمال تأسف مطلع شدیم که ابراهیم زندیه از هواداران قدیمی و وفادار مجاهدین و از اشرف نشان‌های پرشور آلمان، روز جمعه ۱۰ ژوئن در شهر کالسروهه آلمان، براثر بیماری درگذشت و به یاران صدیق خود که در مسیر مبارزه برای آزادی ایران و ایرانی سرفرازانه جان باخته‌اند، پیوست.
درست ۷۰ سال قبل ابراهیم در ۱۸ خرداد ۱۳۳۰ در خانواده‌ای متوسط در تهران به دنیا آمد و به دلیل از دست دادن پدر در سن ۸ سالگی با دردهای مردم بیشتر آشنا شد. او بعد از پایان تحصیلاتش در سال ۱۳۵۴ برای ادامه تحصیل و رسیدن به زندگی بهتر به امریکا رفت ولی عشق به میهن و آزادی آن، در آستانه انقلاب ضد سلطنتی او را دیگربار به میهن کشاند و در جریان قیام مردم علیه دیکتاتوری شاه خائن، فعالانه شرکت داشت و چادری در میدان ابوسعید تهران، برای فعالیت‌های محلی برپا کرده بود.
در همین دوران ابراهیم با سازمان مجاهدین و آرمانه‌ای آن آشنا شده و به‌عنوان یک هوادار فعال وارد کارزار ضدارتجاعی مجاهدین علیه خمینی دجال شد که انقلاب مردم ایران را دزدید و انحصارطلبی و استبداد منحوس ولایت‌فقیه را برقرار کرد. ابراهیم در جریان این مبارزه آزادی‌خواهانه و ضد ارتجاعی با فشارها و آزار و اذیت و تهدیدات ارگان‌های سرکوب آخوندی روبه‌رو شد و ناگزیر راهی آلمان گردید. او از اولین روزهای ورودش به آلمان وارد فعالیت‌های سیاسی در حمایت از سازمان مجاهدین شد و در تمامی این سالیان، از همه جاذبه‌های یک زندگی مرفه دست شست و به‌عنوان یک هوادار فعال، دلسوز و شناخته‌شده مجاهدین به فعالیت برای آزادی میهن پرداخت.
ایرانیان ساکن شهرهای جنوبی آلمان ابراهیم را به‌عنوان یک حامی دلسوز پناهندگانی که از جهنم آخوندی راهی خارج شده‌اند می‌شناسند.
ابراهیم با دلی مالامال از عشق به خلق و میهن تا آخرین دم حیات به آرمان‌های سازمان مجبوبش وفادار ماند و با یقین به سرنگونی آخوندهای جنایتکار، سرفرازانه چشم از جهان فرو بست.
با تسلیت به بستگان و یارانش در آلمان، یاد این اشرف نشان صدیق را گرامی می‌داریم.
راه و آرمانش پر رهرو باد