آمار فاجعه بار جانباختگان کرونا از نیم میلیون نفر گذشت

 

 

رژیم آخوندها و شخص خامنه ای مسئول مستقیم این فاجعه بزرگ است

عملکردهای رژیم مانند پنهانکاری، ممنوعیت ورود واکسن، عدم کمک به زحتمکشان

و فرستادن آنها به سرکار که قربانیان را چندین برابر کرده،

در عداد جنایت علیه بشریت است،

خامنهٰ‌ای و دیگر سردمداران باید در برابر عدالت قرار گیرند

اکنون جان باختگان کرونا با محتاطانه ترین ارزیابیها بنحو حیرت آوری از مرز نیم میلیون گذشته است. فاجعه جانگداز و بیسابقه ای که حاصل سیاستهای جنایتکارانه‌ و چپاولگرانه رژیم آخوندی بویژه باند خامنه‌ای و سپاه پاسداران است که با استراتژی کلان تلفات انسانی تلاش میکردند مانع خیزشهای بزرگ شود. فریبکاری، دروغگویی، پنهانکاری، چپاولگری، ممنوعیت ورود واکسن، عدم کمک به کارگران و زحتمکشان از سرمایه ها و ثروتهایی که توسط خامنه ای و پاسداران به سرقت رفته است و فرستادن آنها به قتلگاه کرونا گوشه ای از عملکردهای این رژیم است که قربانیان پاندمی در ایران را چند برابر کرده و بدون تردید در عداد جنایت علیه بشریت است، خامنه ای و دیگر سردمداران رژیم بخاطر این جنایت بزرگ باید در برابر عدالت قرار گیرند.

سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر سه‌شنبه، ۵ بهمن ۱۴۰۰ اعلام کرد آمار جانگداز جانباختگان کرونا در ۵۴۷ شهر از ۵۰۰ هزار نفر بیشتر است. آمار جانباختگان در آذربایجان شرقی به ۱۷۲۷۳ نفر، در آذربایجان غربی به ۱۸۸۵۸ نفر، در اردبیل به ۶۳۸۵ نفر، در البرز به ۱۴۵۵۳ نفر، در اصفهان به ۳۴۶۹۰ نفر، در ایلام به ۴۷۷۸ نفر، در بوشهر به ۵۵۷۴ نفر، در تهران به ۱۱۶۷۸۵ نفر، در چهارمحال و بختیاری به ۳۸۸۵ نفر، در خراسان جنوبی به ۴۴۴۱ نفر، در خراسان رضوی به ۴۰۲۶۰ نفر، درخراسان شمالی به ۶۴۳۳ نفر، در خوزستان به ۳۰۱۷۰ نفر، در زنجان به ۴۸۳۰ نفر، در سمنان به ۶۵۹۰ نفر، در سیستان و بلوچستان به ۱۳۸۱۰ نفر، در فارس به ۱۸۹۵۰ نفر، در قزوین به ۵۸۸۹ نفر، در قم به ۱۳۴۵۰ نفر، در کردستان به ۸۲۴۷ نفر، در کرمان به ۱۳۴۹۲ نفر، در کرمانشاه به ۹۳۵۴ نفر، در کهگیلویه و بویراحمد به ۳۷۸۹ نفر، در گلستان به ۱۰۸۷۰ نفر، در گیلان به ۱۷۳۲۰ نفر، در لرستان به ۱۶۵۱۵ نفر، در مازندران به ۱۸۱۴۰ نفر، در مرکزی به ۹۱۳۸ نفر، در هرمزگان به ۸۲۷۵ نفر، در همدان به ۹۲۵۸ نفر و در یزد به ۸۲۸۸ نفر رسیده است.

وزارت بهداشت در آمار مهندسی شده خود شمار مبتلایان ۲۴ ساعته گذشته را ۹۳۷۸نفر اعلام کرد که نسبت به هفته قبل همین روز بیش از دو و نیم برابر افزایش داشته است. در چنین شرایطی حمید عمادی عضو کمیته علمی ستاد کرونا گفت: «با اصرار بر بازگرداندن مدارس و دانشگاه ها به شرایط عادی اشتباه بزرگی مرتکب می شویم. در دنیا شرایط بحرانی است، در تهرانی که ده میلیون جمعیت دارد ابتلای حتی یک درصد به معنای بیمار شدن صد هزار نفر است» (شفقنا ۵ بهمن ۱۴۰۰).

در خراسان رضوی، مدیر شبکه سلامت گفت: «روند ابتلاء صعودی است تست‌های مثبتPCR افزایش ۵ برابری داشته و در دو هفته از ۴ درصد به ۱۸ تا ۱۹ درصد رسیده است. مراجعه مبتلایان افزایش یافته است» (خبرگزاری حکومتی مهر ۵ بهمن ۱۴۰۰).

در مازندران، وضعیت زرد کرونا بازگشته و در کمتر از ۲ هفته به وضعیت نارنجی و حتی قرمز میرسد. تعداد بستری‌های به ۳۰۰ نفر افزایش یافته و میزان مراجعات برای نمونه گیری‌های کرونایی هم بشدت در حال زیاد شدن است» (انتخاب ۵ بهمن ۱۴۰۰).

 در بوشهر، رییس دانشگاه پزشکی گفت: «شمار مبتلایان روزانه به ۳۰ درصد افزایش یافته است. میزان مراجعه بیماران به اورژانس‌های بیمارستانی افزایش یافته به نحوی که حتی با ازدحام در این مراکز روبرو شده‌ایم» (ایرنا ۵ بهمن ۱۴۰۰).

در یزد، سخنگوی دانشگاه پزشکی با اشاره به روند صعودی بستری‌های گفت: «در شبانه روز گذشته ۸۰ بیمار مبتلا به کرونا بستری شدند. هم اکنون ۲۸۷ بیمار بستری که ۶۶ نفر از آنها در ICU نگهداری می شوند» (ایسنا ۵ بهمن ۱۴۰۰).

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۵ بهمن ۱۴۰۰ (۲۵ ژانویه ۲۰۲۲)