انتقال ۱۴ زندانی سیاسی زندان تهران بزرگ به بند تنبیهی و قطع ارتباطات آنها با خانواده‌هایشان 

 

 

 

فراخوان برای نجات جان آرمان عبدالعالی یک زندانی زیر اعدام که از ۱۷سالگی در زندان بوده است

دژخیمان رژیم آخوندی، آرمان عبدالعالی، که در سال ۱۳۹۲در ۱۷ سالگی به اتهام قتل بازداشت شده است را پس از ۸سال زندان صبح امروز جهت اعدام به سلول انفرادی منتقل کردند و گفته میشود قرار است روز چهارشنبه ۲۱مهرماه اعدام شود.
از سوی دیگر در پی ضرب و شتم تعدادی از زندانیان سیاسی محبوس در بند۲ زندان تهران بزرگ، ۱۴ تن از زندانیان سیاسی را به بند ۱ تیپ ۲ موسوم به بند «دربسته» منتقل نمودند. این بند از شرایط بسیار بدتری نسبت به بقیه زندان برخوردار است و بند تنبیهی محسوب میشود.
روز جمعه ۱۶ مهرماه شماری از مزدوران اجیر شده توسط رییس زندان و ماموران امنیتی و اطلاعاتی، با چاقو و قمه و پنجه‌بکس به زندانیان سیاسی حمله ور شده و شماری از آنها از جمله اکبر باقری، پویا قبادی، شاپور احسانی‌راد، اسماعیل گرامی و اکبر فراجی را بشدت مجروح و مصدوم نمودند.
درهمین‌حال از روز یکشنبه ۱۸ مهرماه، تماس زندانیان سیاسی زندان‌بزرگ تهران با بیرون قطع شده است و زندانیانی که توسط مزدوران اجیر شده رئیس بند ۲ زندان مضروب و مجروح شده بودند امکان خبررسانی حول وضعیت خودشان را ندارند.
مقاومت ایران دبیرکل، شورا و کمیسر عالی حقوق بشر و دیگر ارگانهای مدافع حقوق بشر را به اقدام فوری برای نجات جان زندانیان زیر اعدام بویژه آرمان عبدالعالی فرا میخواند و بار دیگر بر ضرورت بازدید یک هیات بین المللی از زندانهای ایران و ملاقات با زندانیان بویژه زندانیان سیاسی تاکید میکند. 

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۰ مهر ۱۴۰۰ (۱۲ اکتبر ۲۰۲۱)