مسعود رجوی ۲۰ شهریور۱۴۰۰

 

پیام مسعود رجوی پیام مسعود رجوی به هم میهناناستمرار حملات جنایتکارانه رژیم آخوندی به مناطق مرزی در کردستان عراق 

حزب دموکرات کردستان ایران روز ۲۰شهریور۱۴۰۰ اعلام کرد: توپ‌باران ارتفاعات کردستان ازسوی سپاه پاسداران ادامه دارد. 

نیروهای رژیم ایران از عصر جمعه ۱۹شهریور باردیگر شروع به توپ باران مناطق و ارتفاعات کردستان کرده و هر چند ساعت یکبار اعمال تروریستی خود را از سر می گیرند. ساعت ۸شب و ۱۰شب به وقت اربیل و همچنین ساعت ۱ بامداد و ۳ بامداد تا حوالی طلوع آفتاب شنبه ۲۰شهریور بار دیگر مناطق سیدکان و برزین را توپ باران کردند و محیط زیست را ویران و زندگی مردم را در این منطقه بهم ریختند.

کردستان و کرد (حزب دموکرات کردستان) نیز نوشت: صبح روز شنبه ۲۰ شهریور توپخانه‌های سپاه پاسداران برای سومین روز اقدام به توپباران مناطق مرزی اقلیم کردستان در منطقه برادوست نموده‌اند

حملات جنایتکارانه رژیم آخوندی به مناطق مرزی در کردستان عراق 

محکومیت حملات توسط مقاومت ایران و درخواست رسیدگی بین‌المللی و شورای امنیت ملل متحد

حزب دموکرات کردستان ایران اعلام کرد:‌ سپیده دم ١٨شهریور ١٤٠٠، رژیم ایران، با استفاده از هواپیمای نظامی چند منطقه از کردستان را مورد حمله هوایی قرار داد.."سیده کان، چومان و حاجی عومران" مناطقی هستند که مورد حمله هوایی جنگنده‌های رژیم ایران قرار گرفتند. رژیم ایران به بهانه حضور پیشمرگان کردستان این مناطق را مورد حمله قرار داده است.

حزب دموکرات کردستان نیز به نقل از یک منبع مطلع از مناطق مرزی اعلام کرد: از صبح زود توپخانه‌های سپاه پاسداران واقع در“ کیله شین ”عملیات سنگینی با استفاده از کاتیوشا و توپخانه آغاز کردند ...حداقل در چهار مورد از تاکتیک انفجار پهپادها استفاده شده که تاکنون هیچ خسارت جانی گزارش نشده است ولی بخشی از مناطق مرزی “بربزین، سیدکان، آلانه، هلگورد ”در آتش سوخته است.

مقاومت ایران حملات جنایتکارانه رژیم آخوندی علیه احزاب و گروههای کرد ایرانی در خاک کردستان عراق را قویاً محکوم کرد و خواهان رسیدگی بین‌المللی به تجاوزات رژیم در شورای امنیت ملل متحد گردید. بدیهی است که هرگونه تأخیر و تعلل دراین امر فاشیسم دینی و جلادان کردکش حاکم بر ایران را جری‌تر می‌کند.