آمار جانگداز قربانیان کرونا از ۳۳۳ هزار و ۶۰۰ نفر بیشتر است

 

 


وزارت بهداشت شمار مبتلایان جدید را ۲۷۴۴۴ نفر اعلام کرد که از ابتدا تا کنون بی سابقه است

•    اوژانس بیمارستان سینا تهران: روزانه ده‌ها تماس داریم که دنبال تخت هستند. گاهی کف اورژانس پتو پهن می‌کنند که بیمار نرود
•    دانشگاه پزشکی بهشتی: در طول دو هفته آینده منتظر آمار بیشتر مبتلایان و به دنبال آن افزایش موارد مرگ و میر باشیم
•    دانشگاه پزشکی اردبیل: فوتی های کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته در اردبیل ۴ برابر افزایش داشته است
•    دانشگاه ‌پزشکی گلستان: سه هفته قبل شمار بیماران بستری در استان ۲۳۰ نفر بود اما الان به یک هزار نفر رسیده است.۱۳ شهرستان از مجموع ۱۴ شهرستان استان دروضع قرمز است

سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز سه‌شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ اعلام کرد آمار جانگداز جانباختگان کرونا در ۵۴۷ شهر از ۳۳۳ هزار و ۶۰۰ نفر بیشتر است. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۱۳۳۲۸ نفر، در آذربایجان غربی به ۱۲۲۸۸ نفر، در اردبیل به ۴۰۵۵ نفر، در البرز به ۹۵۳۳ نفر، در اصفهان به ۲۲۵۹۰ نفر، در ایلام به ۳۴۸۱ نفر، در بوشهر به ۳۷۶۴ نفر، در تهران به ۷۷۷۷۶ نفر، در چهارمحال و بختیاری به ۲۷۲۰ نفر، در خراسان رضوی به ۲۰۲۷۰ نفر، در خوزستان به ۲۱۲۱۶ نفر، در سیستان و بلوچستان به ۸۹۸۱ نفر، در فارس به ۱۱۲۷۷ نفر، در قزوین به ۳۷۹۹ نفر، در کرمان به ۸۰۲۳ نفر، در کرمانشاه به ۶۳۰۸ نفر، در گلستان به ۷۸۰۵ نفر، در لرستان به ۱۲۸۸۰ نفر، در مازندران به ۱۲۹۱۰ نفر، در هرمزگان به ۵۴۴۰ نفر، در همدان به ۷۰۴۳ نفر و در یزد به ۵۶۷۷ نفر رسیده است.

وزارت بهداشت رژیم در آمار مهندسی شده خود جان‌باختگان ۲۴ ساعت گذشته را ۲۵۰ نفر(بالاترین رقم در ۵۷ روز گذشته) و بیماران بستری در ICU را ۴۴۴۲ نفر(بالاترین رقم در ۵۴ روز گذشته) و شمار مبتلایان جدید را ۲۷۴۴۴ نفر اعلام کرد که رکورد جدیدی از زمان شروع پاندمی است. (ایرنا ۲۹ تیر ۱۴۰۰).

در تهران، مسئول بخش اوژانس بیمارستان سینا با اشاره به اینکه در حال حاضر بیمارستان‌ها پر، نگران کننده و خسته کننده است گفت: «روزانه ده‌ها تماس داریم که دنبال تخت برای بستری بیمار هستند و حتی گاهی کف اورژانس هم پتو پهن می‌کنند که بیمار نرود. در تهران صف طویلی است و در شهرستان‌ها هم به نظر نمی‌رسد که بهتر از اینجا باشد» (ایسنا ۲۹ تیر ۱۴۰۰).

در هرمزگان، سخنگوی دانشگاه پزشکی گفت: «رکورد بستری روزانه و مجموع بستریها در هرمزگان شکست. ۸۸۸ بیمار کرونایی بستری هستند که از این تعداد ۱۱۷ بیمار در بخشICU قرار دارند. تعداد بیماران قرنطینه خانگی به ۱۱ هزار ۴۰۰ نفر رسیده که بیانگر میزان شیوع است» (خبرگزاری نیروی قدس ۲۹ تیر۱۴۰۰).
در اردبیل، رئیس دانشگاه پزشکی استان گفت: “فوتی های کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته ۴ برابر افزایش داشته است. بیماران بستری در استان ۳۳۴ نفر است که ۶۷ نفر در ICU قرار دارند» (ایسنا۲۹ تیر ۱۴۰۰).
در گلستان، رییس دانشگاه ‌پزشکی اعلام کرد: «سه هفته قبل شمار بیماران بستری ۲۳۰ نفر بود اما الان به مرز هزار نفر رسیده است. ۱۳ شهرستان از مجموع ۱۴ شهرستان استان در وضعیت قرمز قرار دارد» (ایسنا ۲۹ تیر۱۴۰۰).
در اصفهان، سخنگوی ستاد استانی کرونا گفت: «وضعیت اصفهان بحرانی است و در شبانه روز گذشته بیماران بستری نسبت به مدت مشابه هفته گذشته سه برابر شده است و در آینده بسیار نزدیک تمام تخت های بیمارستانی اشغال می شود»(خبرآنلاین ۲۹ تیر۱۴۰۰).

در قزوین، معاون استاندار گفت: «خطر جدی است یک سونامی در راه است » (خبرگزاری حکومتی مهر۲۹ تیر۱۴۰۰). 

در آذربایجان غربی، رییس دانشگاه پزشکی گفت: «مبتلایان در استان افزایش یافته است. در حال حاضر ۷۲٠ بیمار بستری هستند. از این تعداد ۱۴۹ نفر در ICU و ۲۳ نفر نیز تحت ونتیلاتور هستند» (ایسنا ۲۹ تیر ۱۴۰۰).


دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۹ تیر ۱۴۰۰ (۲۰ ژوئیه ۲۰۲۱)