لشکر کشی رژیم آخوندی به سوریه از ابتدای سال میلادی جدید ابعاد جدیدی به خود گرفته و شمار پاسداران و مزدوران غیر ایرانی آنها در سوریه دو برابر شده و به ۶۰ هزار تن بالغ می شود. این لشکر کشی به دنبال شکست طرح موسوم به محرم در سه ماهه پایانی 2015 صورت می گیرد. بر اساس این طرح رژیم در هماهنگی با روسیه در صدد بود همزمان با بمبارانهای وحشیانه، ارتش آزاد را به ویژه در منطقه حلب در هم شکسته و شهر حلب را اشغال کنند.

1.     در حال حاضر شمار پاسداران که عموماً از نیروی زمینی سپاه و نیروی تروریستی قدس هستند به هشت هزار نفر می رسد. سپاه هر استان موظف است دو گردان به سوریه اعزام کند. آنها هر سه ماه با گردانهای دیگر جایگزین می شوند.
2.    شمار شبه نظامیان جنایتکار عراقی در سوریه به 20 هزار نفر افزایش یافته است. این نیروها از گروههایی مانند «جنبش النجباء»، «سپاه بدر»، «عصائب اهل حق»، «کتائب حزب الله»، «گردانهای امام علی»، «تیپ ابوالفضل»، «سرایای خراسانی» و ... هستند که تمامی آنها توسط رژیم ایران ایجاد شده اند و تحت کنترل آن هستند. این نیروها از مرز شلمچه به آبادان منتقل می شوند و روزانه با سه پرواز به دمشق انتقال می یابند. طی هفته گذشته سه هزار شبه نظامی عراقی به سوریه منتقل شده اند. حقوق این نیروها به طور مشترک توسط دولت عراق و نیروی قدس پرداخت می شود.
3.    بر اساس گزارشهای رسیده از داخل ایران در همین فاصله شمار مزدوران عراقی و افغانی در سوریه دو برابر و مزدوران پاکستانی رژیم نیز افزایش زیادی داشته است.
4.    در جنگهای 10 روز اخیر در شمال حلب، ارتش سوریه هیچ حضوری نداشته و تمام جنگ توسط سپاه پاسداران و مزدوران افغانی و عراقی آن انجام می شود. درحال حاضر بخشی از نیروهای زمینی سپاه پاسداران در دانشگاه جامعه المصطفی وابسته به رژیم ایران در شهر نبل مستقر شده اند.
5.    در جنگ ۱۰روز اخیر در حلب صدها تن از پاسداران و مزدوران کشته و زخمی شده اند. تنها سه پاسدار سرتیپ به نامهای رضا فرزانه فرمانده سابق لشگر 27 موسوم به محمد رسول الله، حسین رضایی از فرماندهان لشکر 14 موسوم به امام حسین اصفهان و ستار اورنگ از فرماندهان سپاه در استان کهکیلویه و بویر احمد در میان کشته شدگان روزهای اخیر به چشم می خورند.
6.    به دنبال تصرف شهر نبل توسط پاسداران، قاسم سلیمانی به سوریه رفت و در روز ۱۶بهمن ( ۵فوریه) در این شهر ظاهر شد تا به پاسداران روحیه بدهد و وانمود کند در جنگ حضور دارد. او بلافاصله به ایران بازگشت. سلیمانی بعد از آن که در آبان ماه در جنوب حلب زخمی شد، قادر به حضور در سوریه نبود.
7.    مجروحان رژیم در سوریه به بیمارستانهای تهران از جمله بقیه الله، نیکان و لاله منتقل می شوند. علیرضا جلالی رئیس بیمارستان بقیه الله سپاه طی یک مصاحبه در تاریخ 18 بهمن 94گفت 1504 زخمی جنگ سوریه شامل 425 نفر ایرانی و 1079 نفر خارجی به درمانگاه موسوم به همدانی این بیمارستان منتقل شده اند. مزدوران افغانی زخمی ابتدا به بخشهای 5 و 6 بیمارستان بقیه الله که حدود 100 تخت دارد منتقل می شوند. آنها سپس به خاطر کمبود جا بعد از مداوای اولیه به پادگان دپو (موسوم به خیرالحافظین) در سه راه شهریار که فاقد ابتدایی ترین امکانات درمانی است منتقل و به حال خود رها می شوند.

شورای ملی مقاومت ایران
کمیسیون امنیت و ضد تروریسم
28بهمن 1394(17فوریه 2016)