Pin It

هادی محسنی:‌ جنبش همیاری، همیار جنبش دادخواهی

همیاری، روشی مشارکتی است که از آغاز زندگی اجتماعی انسان شروع شده و بتدریح متحول گشته و وارد روند کنونی خود شده است.

مقاومت ایران از همان ابتدا با همیاری هموطنان و با روشهای مشارکی مختلف، استقلال مالی خود را حفط کرده است. در این مسیر قربانیانی هم داده است. در گشت و گذار اینترنتی به یک سندی در جمع اوری کمک مالی در جهت استقلال و خود کفایی یک تشکیلات برخورد کردم که برایم بسیار انگیزاننده بود. با این سند که یکی از انبوه اسناد مالی در مسیر استقلال اقتصادی یک مقاومت است بیشتر ارزش همیاری، آنهم در این شرایط متحول را دریافتم از جمله، علاالدین نوری، عضو انجمن دانشجویان خارج از کشور و هوادار مجاهدین در مسیر استقلال مالی در یک سانحه دلخراش به تاریخ ۱۸ دیماه ۱۳۶۱ جان خود را فدای مسیر استقلال مالی سازمانش کرد و به شهادت رسید. یادش گرامی باد.
همیاری ۱۳ ژانویه برابر با ۲۴ آبان امسال تداوم راه نوری ها و همه شهیدان و رزمندگانی است که بهای استقلال مالی مقاومت را بر دوش گرفته اند
جنبش همیاری سیمای آزادی ایران در ۲۴ آبان امسال و در دوران تغییر، روند شکسته شدن دیوارهای سکوت در قبال انواع طوطئه های حکومت ولایت بر علیه مردم و مماشات راسرعت می بخشد.
سیمای آزادی در افشاگری حیله های ولایت و مماشات، بیان حقایق اجتماعی، همراهی بی بدیلی با خواسته ها و نارضایتیهای اقشار گوناگون مردم نشان می دهد. پس همیاری سیمای ازادی صد روی صد تاکتیک مبارزاتی در مسیر سرنگونی و بکرسی نشستن خواسته های جنبش دادخواهی است. خواسته دادگاهی شدن رژیم ایران در پاسخ به جنایتهای بنیادگرایانه اش بر علیه مردم ایران در خیابان، در زندان و ...
 جنبش دادخواهی و جنبش همیاری امسال با تغییر دوران در سطح جهانی و منطقه ای و کشور ما ایران به پیش می رود. در جهان و میهن ما سیاستی در حال شکل گیری است که قاعدتاعرصه های نوینی را شاهد خواهیم بود.
منطقه ما در چهارچوب سیاست کلان قبلی از طرف مماشاتگران، صدمات جدی خورده و جنگهای فرقه ای و تروریسم وارد ابعاد فاجعه بارتری شده است.
 بعد از هجرت کبیر رزمندگان ارتش آزادیبخش ملی ایران که برخلاف همه حساب وکتابهای کلیت رژیم با موفقیتی بی نظیر به انجام رسید. سیستم ولایت وارد دوران از هم گسیختگی زیادی شده است. رشد و شکوفایی اعتراضات اقشار گوناگون مردم و موضعگیریهای بن بست شکن آنها در تظاهراتها و سخنرانیهایشان، وارد مدار شجاعت و بی پروایی شده اند. آنان بی پرده بر علیه کلیت رژیم ولایی سخن می گویند. سخنرانان معترض در روز دانشجوی امسال و یا فایلها و کلیپهایی که در سیمای آزادی و اینترنت در معرض افکار عمومی قرار می گیرد، همه و همه نشان از تغییر دوران است. سیمای آزادی برنامه ای از تلویزیون رژیم را پخش کرد که در آن هادی خامنه ای برادر " اصلاح طلب" " آقا" در راستای جنگ جناحی- باندی هدف جدیدی را نمایش می داد. هادی خامنه ای از یکطرف قتل عامهای دهه ۶۰ بویژه اعدام ۳۰۰۰۰ از بهترین فرزندان این مملکت را می خواست بگردن رفسنجانی و لاجوردی بیندازد و از طرف دیگر برادرش ولی فقیه را در ردیف خمینی قرار دهد که گویا خمینی و خامنه ای مخالف قتل عامها بوده اند. این ورود به جنگ باندی از نتایخ کارزار جنبش دادخواهی است که سیمای آزادی هم با همیاری هموطنان، آن را در معرض افکار عمومی ایران و جهان قرار می دهد.
با گفته ها و مصاحبه های امثال هادی خامنه ای معلوم میشود که جنبش دادخواهی و همیاری سیمای آزادی چقدر در کل جامعه منفوریت و نامشروعی خمینی و دستگاه مخوفش رابالا برده که حالا برادر ولی فقیه برخلاف لقب کاذب " اصلاح طلبی" اش به دروغگویی درواقع افشاگرانه وادار میشود که بگوید خمینی و خامنه ای نبودند، آنها بودند... .
بنابراین جنبش دادخواهی وارد مداری شده که در دوران تغییر کنونی و با انگشت گذاشتن روی حقوق بشر و دفاع از کرامت انسان ایرانی، مستقیم و غیر مستقیم با پشتوانه های داخلی و بین المللی، راهها و مسیرهای سرنگونی حکومت ولایی ایران را در چشم انداز واقعی قرار می دهد.
آقای آنتونیو گوترز که از اول ژانویه امسال ریاست سازمان ملل متحد را بر عهده گرفته است. با انگشت گذاشتن روی مسائل مختلف جهانی، گرایش رو به زوال به حقوق بشر را هشدار داده و از تغییر این گرایش صحبت می کند.
رسانه ها، ۱۳ دی ۹۵ برابر با دوم ژانویه امسال، بخشی از سخنان دبیرکل جدید سازمان ملل متحد:
" با چشم انداز استقبال از حقوق بشر و با رویکردی جدی براساس ارزشهایی که حقوق بشر را نمایندگی می کند، معتقدم که میتوانیم گرایش رو به زوال به حقوق بشر را که در سطح بین المللی شاهدش هستیم، تغییر دهیم. "
اوایل ژانویه هم جان کری بقول رسانه های حکومتی ایران در یادداشت خداحافظی ۲۱ صفحه ای خود، ۲۶ بار کلمه ایران را بکار برده است. همان رسانه ها از جمله خبرگزاری فارس به نقل از وزیر خارجه امریکا در همین یادداشت خداحافظی می نویسد:" ... اهداف دیگر ما، فشار بر ایران برای دست کشیدن از حمایت تروریست ها، پایان دادن به بی توجهی به حقوق بشر... است."
لازم به یاداوری است که جان کری در همین یادداشت یکی از کارکردهای مهم در دوران وزارتش را خروج بیش از ۳۰۰۰ اعضای مجاهدین، اپوزیسیون جمهوری اسلامی ایران، اعلام می نماید.
بنابر این جنبش دادخواهی اعلام شده از طرف مقاومت ایران با تمرکز بر حقوق بشر و دادخواهی هزاران هزار اعدامی و مفقود بویژه از دهه ۶۰ تا بحال و همچنین ترورهای افسار گسیخته در داخل و خارج ایران، مردم ایران و جهانی را پشت سر خود دارد. این حمایتها ها هم با اعلام بیست و یکمین جنبش همیاری از تاریخ ۲۴ دی برابر با ۱۳ ژانویه امسال,همبستگی عظیمی را رقم خواهد زد که انطباق عالی با شرایط جدید و دوران تغییر را به نمایش می گذارد.
همیاری امسال نشان خواهد داد که:
الف- علیرغم تلاش رژیم برای قطع ارتباط مردم با مقاومت سازمانیافته اش، سیمای آزادی پابرجا و قدرتمند تمامی توطئه های ارتجاع و استعمار را با حمایت تاریخی مردم ایران، پیروزمند پشت سر خواهد گذاشت.
ب- در دوران جدید روحیه مردم ایران برای تغییر و سرنگونی حکومت ایران با سیمای آزادی ایران عرصه های جدیدی را باز خواهد کرد. آشفتگی همه جانبه کلیت رژیم ایران، بعد از شکست مماشات با رژیم ایران بر سر برنامه اتمیش جدیتر شده است و اکنون با مرگ رفسنجانی این معمار تروریسم و بمب اتم سازی ولایت فقیه به اوج خود خواهد رسید.

روز وصل دوستداران یاد باد - حافظ یاد باد آن روزگاران یاد باد