روحانی بار دیگر مردم را مقصر شیوع مجدد کرونا دانست و به تجدید محدودیتها تهدید کرد

خانم مریم رجوی: وقاحت و طلبکاری، باز هم وقاحت و طلبکاری در دور تسلسل بی‌پایان تا سرنگونی، شیوه شناخته شده آخوندهای ضدبشر و مقصران اصلی مرگ و نابودی در ایران اشغال شده است

سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز دوشنبه پنجم خرداد ۱۳۹۹ اعلام کرد، آمار جانگداز جانباختگان کرونا در ۳۲۰ شهر ایران از ۴۴ هزار و ۳۰۰ نفر بیشتر است. شمار قربانیان در تهران به ۷۱۸۰ نفر، در خراسان شمالی به ۵۲۵ نفر، در خوزستان به ۳۳۹۰ نفر، در سیستان و بلوچستان به ۱۴۰۲ نفر، در کرمان به ۵۴۵ نفر، در کرمانشاه به ۱۰۱۰ نفر، در گیلان به ۲۷۵۵ نفر و در لرستان به ۱۳۶۵ نفر رسیده است.

در حالیکه اخبار هولناک شیوع مجدد ویروس کرونا از استانهای مختلف کشور به گوش میرسد، روحانی بار دیگر با وقاحت مردم را مقصر این وضعیت معرفی کرد و تهدید به بازگرداندن محدودیتها نمود. به گزارش رسانه‌های رژیم، روحانی در تماس با وزیر کشور «ضمن دریافت گزارش وضعیت برخی استانها و چند شهر کشور که به دلیل رعایت نکردن اصول بهداشتی از سوی مردم، ابتلا به ویروس کرونا رشد داشته است، تأکید کرد: مردم این استانها و شهرها ... اگر اصول و مقررات بهداشتی را رعایت نکنند، ممکن است مجبور به بازگرداندن برخی محدودیت ها شویم» (ایسنا ۵ خرداد).

روحانی در تماس با استاندار خوزستان نیز ضمن دریافت «گزارش کاملی از ... روند رو به رشد تعداد مبتلایان در این استان به‌دلیل عدم رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی» گفت: «افزایش تعداد مبتلایان ممکن است به بازگشت برخی محدودیت‌ها در استان منجر شود» (سایت روحانی ۵ خرداد).

در خوزستان حریرچی معاون وزارت بهداشت از «افزایش ۲۰۰ تا ۳۰۰درصدی شمار مبتلایان در دزفول» خبر داد (خبرگزاری فارس ۵ خرداد). وی افزود: «در بعضی از استانها ما با روند صعودی مواجه هستیم که بالاترین صعود را در استان خوزستان می‌بینیم ... پیش‌بینی‌مان این هست که تا چندین روز آینده روند صعودی ولو اندک را در این استان داشته باشیم» (شبکه خبر ۴ خرداد).

نماینده ایذه و باغ ملک در مجلس ارتجاع گفت: «مردم خوزستان و برخی دیگر از استانهای جنوبی با مشکلات متعددی که ناشی از شیوع ویروس کروناست مواجه هستند ...اگر وضع به همین منوال ادامه یابد کنترل و مقابله با کرونا در این استانها دشوار خواهد شد» (خبرگزاری سپاه قدس ۵ خرداد).

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپورگفت: «در خوزستان تعداد کل مبتلایان به کرونا به ۱۰۴۱۹ نفر افزایش یافت... تعداد فوت شدگان ناشی از کرونا به ۴۵۲ نفر» میرسد(خبرگزاری سپاه پاسداران ۵ خرداد).

دبیر ستاد کرونا در استان بوشهر گفت: «سهل انگاری مقابل کرونا روزهای سختی را رقم خواهد زد» (جوان ارگان سپاه پاسداران ۴ خرداد).

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان «از روند رو به رشد مبتلایان به کرونا در استان زنجان خبر داد» (خبرگزاری حکومتی مهر ۴ خرداد).

همچنین رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام تصریح کرد «موارد مثبت در سطح استان افزایش یافته» است (خبرگزاری حکومتی مهر ۵ خرداد).

در کرمانشاه رئیس کمیته اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی از «شناسایی ۱۲۷ مورد جدید» و «ثبت ۵ مورد فوتی» در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد (خبرگزاری سپاه پاسداران ۴ خرداد). اما بنا بر تصریح خبرگزاری سپاه قدس «در دو روز گذشته آمار مبتلایان به این بیماری در کرمانشاه سه رقمی شده است (۴ خرداد).

همین خبرگزاری امروز از «افزایش بی‌سابقه چند روز اخیر مبتلایان ویروس کرونا در جنوب استان کرمان و شهرستان جیرفت» خبر داد و نوشت «سخنگوی وزارت بهداشت وضعیت این منطقه را بحرانی اعلام کرده است.... آمار چند روز اخیر دو یا سه برابر آمارهای گذشته است».

خبرگزاری رسمی رژیم نیز گزارش کرد: «شرایط سخت اقتصادی باعث شد فاصله‌گذاری اجتماعی را کمرنگ کنیم و با عنوان فاصله گذاری هوشمند، فضای جدیدی برای جولان دادن اپیدمی فراهم کنیم، درمان مشخص و استانداردی هم برای مبتلایان نداریم وکادر بهداشتی درمانی به خاطر فشار بالای کار در چند ماه اخیر دچار فرسودگی و خستگی مفرط شغلی شده‌اند» (ایرنا ۵ خرداد).

خانم مریم رجوی در مورد طلبکاریهای آخوند روحانی از مردم بی‌پناه و بی‌دفاع و انداختن تقصیرات به گردن آنها از سوی آخوندهای حاکم گفت: وقاحت و طلبکاری، باز هم وقاحت و طلبکاری در دور تسلسل بی‌پایان تا سرنگونی، شیوه شناخته شده آخوندهای ضدبشر و مقصران اصلی مرگ و نابودی در ایران اشغال شده است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۵ خرداد ۱۳۹۹ (۲۵ می ۲۰۲۰)