سرعت رشد و گسترش کرونا در ایران به علت بی عملی و خودداری رژیم از قرنطینه و سرایت کرونا از مناطق مختلف ایران به سایر نقاط جهان، جامعه جهانی را نگران کرده است.

لس آنجلس تایمز نوشت: شیوع ویروس کرونا به بحران های ایران اضافه شده است. افزایش آمار کشته شدگان و گزارشات ضد و نقیض در مورد تعداد مبتلایان، بیانگر سیکل دروغها، سوء مدیریت، فساد، بی کفایتی و پنهان کاری است. همسایگان ایران از جمله عراق، لبنان. امارات متحده عربی، بحرین، کویت، عمان و افغانستان، دچار مواردی شده اند که مرتبط با ایران بوده اند. یکی از آسیب پذیرترین آنها عراق است که یک چهارم وارداتش از ایران است و میلیونها ایرانی سالانه برای زیارت اماکن شیعی به آنجا سفر میکنند.

خبرگزاری بلومبرگ گزارش داد: در برخورد با ویروس کرونا به رژیم ایران نمی‌توان اعتماد کرد. بی‌صداقتی و بی‌تفاوتی این رژیم، تهدیدی برای همسایگان و جهان است. سوءمدیریت رژیم ایران در این آلودگی، نشاندهنده یک تهدید فوری نه تنها برای مردم ایران بلکه تهدیدی برای همه خاورمیانه و آسیای مرکزی است. این رفتار رژیم ایران با توجه به ماهیت این میکروب، برای جهان هم تهدید است.

در گرجستان اولین مورد ابتلا به کرونا یک مسافر از ایران بود.
مرکز بهداشت عمومی انگلستان اعلام کرده مسافرانی که از ایران وارد این کشور می شوند باید دو هفته قرنطینه شوند حتی اگر علائم ظاهری ابتلا به ویروس کرونا را نداشته باشند.
لبنان جمعه اعلام کرد یک زن ۴۵ ساله که از شهر قم به بیروت پایتخت لبنان بازگشت نتیجه آزمایشش مثبت بوده است.
همزمان ترکیه تمام پروازهای مسافری و باربری ایران را متوقف کرد اداره کل هوانوردی غیرنظامی ترکیه در توئیتر خود اعلام کرد پروازهایی که از ایران به مقصد ترکیه انجام می‌شود، به هیچ وجه مسافرنمی‌پذیرد و تنها هواپیماهای ایرانی بدون مسافر می‌توانند وارد ترکیه شوند تا مسافران ایرانی را انتقال دهند.
حتی روسیه هم اعلام کرد صدور روادید برای مسافران عادی و ترانزیت از ایران را متوقف می کند.
عربستان سعودی مراسم حج عمره را برای جلوگیری از شیوع کرونا لغو کرد. عربستان همچنین ورود توریستها به این کشور را ممنوع کرد.

برایان هوک نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا برای ایران اشاره به گسترش کرونا در ایران و پنهان کاری رژیم آخوندی گفت: رژیم ایران کارنامه بدی در دروغگویی به مردمش دارد.
وی افزود:‌ رژیم ایران می‌توانست بجای هزینه برای نیروهای نیابتی، یک سیستم بهداشت قوی داشته باشد-مردم ایران می‌دانند دلیل کمبود تجهیزات پزشکی فساد مالی رژیم ایران است.
سازمان گزارشگران بدون مرز هشدار داد رژیم آخوندی با سرکوب اطلاع رسانی مستقل به پنهان کاری درباره همه گیر شدن ویروس کرونا ادامه می دهد.