ترفندهای اطلاعات بدنام آخوندها و سوابق مأمور دستگیر شده در دانمارکاطلاعیه کمیسیون امنیت و ضد تروریسم: ترفندهای اطلاعات بدنام آخوندها و سوابق مأمور دستگیر شده در دانمارک

محمد داوودزاده لولوئی ۳۹ ساله یک مامور وزارت اطلاعات که روز ۲۱ اکتبر به درخواست دولت دانمارک به هنگام بازگشت از ایران در فرودگاه یوتوبری سوئد دستگیر شد، از ۱۰ سال پیش به خدمت وزارت اطلاعات درآمده است. وی بخاطر مشارکت در توطئه تروریستی علیه هموطنان عرب در دانمارک تحت پیگرد بود. ارتباطات فعال او با سفیر و سفارت رژیم در نروژ بار دیگر این حقیقت را اثبات می‌کند که سفارت‌ها و نمایندگی‌های رژیم آخوندی و دیپلمات‌های آن، فعالانه و با سوءاستفاده از تسهیلات دیپلماتیک در تروریسم و جاسوسی مشارکت دارند. شمار قابل توجهی از مأموران نیروی تروریستی قدس و وزارت بدنام اطلاعات در پوشش دیپلماتیک در کشورهای مختلف جهان به جنایت مشغولند و به نوبه خود شبکه‌های مزدوران رژیم را تحت عناوین متفاوت اداره و تغذیه می‌کنند. در ماه‌های اخیر علاوه بر اسدالله اسدی (دیپلمات رژیم در اتریش) که در بلژیک زندانی است، دو دیپلمات‌تروریست دیگر رژیم از هلند و یک دیپلمات‌تروریست دیگر از فرانسه اخراج شده‌اند.

۱-    داوودزاده متولد اهواز مقیم اصفهان در سال ۲۰۰۸ به نروژ اعزام شد تا خود را پناهنده جا بزند و بالمآل تابعیت نروژی به‌دست بیاورد. چیزی که تسهیلات زیادی برای انجام وظایف محوله از سوی وزارت اطلاعات برای او فراهم میکرد. وی به‌رغم موقعیت قانونی پناهندگی بارها به ایران سفر کرده است. کاری که خیانت به همّ پناهندگان محسوب می‌شود و طبق کنوانسیون ژنو و قوانین نروژ استاتوی پناهندگی او را کاملاً ملغی می‌کند.

۳- داوودزاده در ارتباط فعال با سفارت رژیم در اسلو و شخص سفیر محمد حسن حبیب‌الله زاده بود. رسانه‌های نروژ روز ۱۸ آبان عکس او را در یک جلسه در مراسم سفارت رژیم به‌مناسبت عید نوروز ۱۳۹۷ منتشر کردند در حالی‌که این مزدور در ردیف جلو در کنار پر ساندبرگ وزیر وقت شیلات نروژ و یک زن مأمور ایرانی بنام بهاره حیدری (لتنس) قرار دارد و سفیر رژیم نیز همان‌جاست.

- محمد داوودزاده مأمور اطلاعات
 –وزیر نروژی و زن ایرانی
 –محمد حسن حبیب الله زاده سفیر رژیم در نروژ (نفر اول از چپ)

شایان یادآوری است که رژیم آخوندی بغایت تلاش کرده بود از طریق همین زن، وزیر نروژی را به‌دام بیندازد و او بارها بدون اجازه دولت نروژ به سفارت رژیم رفته و به ایران هم سفر کرده بود. موضوعی که نهایتاً موجب کناره‌گیری پر ساندبرگ از دولت و اخراج او از حزب متبوعش شد. دام پهن‌کردن اطلاعات کثیف آخوندها از طریق زنان مأمور یک شیوة شناخته‌شدة آنها در نروژ و کشورهای دیگر است.

۴-    داوودزاده سال گذشته مأموریت داشت به سازمان مجاهدین خلق ایران و دفتر شورای ملی مقاومت در نروژ نزدیک شود. مأمور مزبور برای عادی‌سازی و کسب اعتبار با مراجعه به هواداران مجاهدین در شهر اسلو که در آکسیون‌های افشاگرانه شرکت داشتند از آنها خواست او را در ارتباط با سازمان مجاهدین قرار بدهند. سرانجام یکی از مجاهدین در اسلو در کافه‌یی با او دیدار و سؤال و جواب کرد. متعاقباً به‌خاطر تناقضات قابل توجه در گفتار و سوابق این فرد روشن گردید که او یک مخالف رژیم نیست و به اغلب احتمال مأموریت اجرا می‌کند و در همین راستا شرکت‌های پوششی درست کرده است.

۵-    تحقیقات بعدی بر احتمال مأموریت و مزدوری افزود و متعاقباً در بهمن ۱۳۹۶ موضوع با جزئیات با مقامات مسئول در نروژ در میان گذاشته شد تا از توطئه‌های جاسوسی و تروریستی بعدی جلوگیری شود. اما این مزدور در ماه‌های بعد نیز با پوش‌های فریبنده مانند این‌که اطلاعات مهمی دارد که می‌خواهد در اختیار سازمان مجاهدین قرار دهد با برخی از هواداران تلفنی تماس می‌گرفت که به آن توجهی نکردند.

۶-    یکی از مأموریت‌های داوودزاده در اسلو تشکیل شرکت‌های تجارتی و انجمن‌های پوششی برای جاسوسی و زمینه‌سازی اقدامات تروریستی و برای دور زدن تحریم‌ها بود. از جمله، انجمنی بنام انجمن دوستی نروژ-ایران با شماره ثبت ۹۱۹۶۶۳۲۳۵ به‌همراه دو نفر دیگر به‌نامهای مرجان غریب (از اقوام داوودزاه) و پرویز خدابنده شهرکی تشکیل داد. اطلاعات آخوندها برای انتقال برخی تجهیزات و کالاهای ممنوعه به ایران از طریق داوودزاده، به تأسیس شرکت‌های پوششی در شهرستان بم به‌عنوان یک شهر زلزله‌زده که نیازمند سازندگی و کمک‌های ویژه است، مبادرت کرد. به همین منظور داوودزاده برای دور زدن تحریم‌ها با مدیر بانک اقتصاد نوین در تهران دیدار و هماهنگی می‌کرد. علاوه بر این وی در هماهنگی با سفارت رژیم در اسلو تسهیلاتی برای سفر تیم فوتبال بم به نروژ فراهم کرد و در این زمینه با مترجم سفارت به‌نام امامی همکاری نزدیک داشت.

۷- وزارت اطلاعات که از لو رفتن و دستگیری این مزدور در دانمارک غافلگیر شده بود از برادرش در اصفهان (محمدرضا داوودزاده) تعهد گرفت که او و دیگر اعضای خانواده باید در مورد دستگیری محمد داوودزاده سکوت کنند و هر سؤال یا مراجعه‌یی در این‌باره را نیز بلادرنگ با رابط وزارت اطلاعات در میان بگذارند.

۸- روزنامة حکومتی ایران وابسته به باند روحانی روز ۱۲ آبان در مقاله‌یی تحت عنوان ”ضرورت پیگیری قاطع در قضیة دانمارک“ برای فرار به جلو و رد گم کردن نوشت: ”اگر ارتباطی میان فرد دستگیر شده با شهروندان ایرانی... بوده که به‌طور قطع خارج از اطلاع مسئولین کشور است، در این صورت باید یک اقدام جدی و قاطع انجام داد تا ریشة این رفتارهای خودسرانه سوزانده شود. تجربة گذشته در قضیة قتلهای زنجیرهیی نشان داد که در مواردی نیروهای خودسر کارهایی میکنند که دود آنها به چشم حکومت و مسئولین میرود.... در همة حالات فوق، باید دنبال رد پای دستگاه اطلاعاتی اسرائیل با همکاری سازمان مجاهدین خلق در این اقدامات ضد ملی بود“.

این در حالی است که جواد ظریف وزیر خارجة آخوندها در جلسة ۱۴ آبان مجلس ارتجاع در پاسخ به نماینده‌یی که او را دربارة ضمایم محرمانة توافق اتمی به زیر علامت سؤال کشید با صراحت گفت: ”ما یک دستگاهی نیستیم که سرخود عمل کنیم... مگر می‌توانیم ما تو این کشور کاری را بکنیم بدون این‌که گزارش بدهیم؟“.

مجلس آخوندی – ۱۴ آبان ۹۷جواد ظریف: ما یک دستگاهی نیستیم که سر خود عمل کنیم. مگر میتوانیم ما تو این کشور کاری را بکنیم بدون اینکه گزارش بدهیم؟ ..
مقام معظم رهبری هم در راس نظام این مطالبات ملت ایران را همواره با صدای رسا مطرح کردند اما مقام معظم رهبری همزمان گفتند که مذاکره کنندگان امین هستند نگفتند که مذاکره کنندگان مخفی کاری میکنند بارها به شما فرمودند که من چیزهایی را میدانم خبرهایی را دارم جزئیاتی را از مذاکره میدانم که شما نمیدانید ریز را خدمت ایشون عرض کردیم اینطور نیست که ما خواسته باشیم خلاف منویات مقام معظم رهبری کاری بکنیم. خبرگزاری مجلس رژیم آخوندی ۱۴/۸/۹۷

از سوی دیگر روزنامه دانمارکی یولند پستن بر اساس اسناد بدست آمده از سفارت رژیم در دانمارک نوشت: ”به جزوه‌یی از سفارت ایران دست پیدا کرده است که در آن چندین ایرانی که در تبعید بوده‌اند به‌عنوان تروریست مشخص شده‌اند... دو رئیس پیشین آژانس اطلاعاتی این جزوه را نوعی لیست ترور می‌دانند“. سیاست‌مداران دانمارکی خواستار تحقیقات در مورد ”لیست‌های مرگ“ رژیم ایران شده‌اند.

۹- فعالیت‌های وزارت بدنام در نروژ مشخصاً توسط محمد حسن حبیب‌الله زاده سفیر آخوندها در نروژ اداره و هماهنگ می‌شود. طبق شرح وظایف ابلاغ شده، وزارت اطلاعات توجه ویژه‌یی به نروژ به‌دلیل ”حضور رسمی منافقین و شورای ملی مقاومت“ در این کشور دارد و ادارة کل ضد جاسوسی وزارت مزبور مسائل مربوطه را دنبال می‌کند.
با توجه به توطئه‌های تروریستی وزارت اطلاعات رژیم آخوندها در آلبانی و بلژیک و فرانسه و آمریکا و دانمارک و با توجه به دستگیری و اخراج دیپلمات‌تروریست‌ها، مقاومت ایران بار دیگر بر ضرورت و فوریت وارد کردن وزارت اطلاعات آخوندها در لیست‌های تروریستی آمریکا و اروپا و محاکمه و مجازات و اخراج مأموران و مزدوران فاشیسم دینی تأکید می‌کند.

شورای ملی مقاومت ایران
کمیسیون امنیت و ضد تروریسم
۲۰ آبان۹۷ (۱۱ نوامبر ۲۰۱۸)