آسوشیتدپرس پیرامون ِچند رشته حملات هوایی به مراکز ِشبه‌نظامیان رژیم ِآخوندی در عراق، به نام حشدالشعبی گزارش داد.

این رسانه نوشت:‌ «به‌دنبال حملات به پایگاههای این گروه در عراق و انهدام ِ انبارهای موشکی آنها، روز پنجشنبه تیپ حزب‌الله (عراق) بیانیه‌ی‌ تندی منتشر کرد و در اقدامی که افزایش لفاظی قلمداد میشود، به ایالات‌متحده در مورد هر گونه حمله جدیدی علیه مواضع آنها هشدار داد.
ولی فالح فیاض، سرکرده‌ی این شبه‌نظامیان گفت، بیانیه‌ی منتشره توسط معاونش، ابومهدی مهندس، نشان‌دهنده‌ی مواضع حشدالشعبی یا مواضع دولت عراق نیست.
به نوشته‌ی آسوشیتدپرس، بیانیه‌های منتشره نشاندهنده‌ی شقه در میان شبه‌نظامیانی است که ریاست‌ آن به‌عهده‌ی فالح الفیاض است، ولی به‌طور واقعی، توسط معاون وی، ابومهدی مهندس، اداره می‌شود.
گزارشهای خبری از حملات ِ صورت گرفته به‌مراکز ِحشدالشعبی، حاکی از این است در میان ِ کشته‌شدگان پاسداران ِ حکومت آخوندی نیز وجود داشته‌اند».

آسوشیتدپرس به نقل از یک سرکرده‌ی حزب‌الشیطان ِعراق، اضافه کرد: رژیم ایران نقش مستقیمی در نوشتن ِ بیانیه‌ی روز چهارشنبه‌ی حشدالشعبی، که توسط ابومهدی المهندس منتشر شد، داشته است و فالح الفیاض احتمالاُ بعد از تحت ِ فشار قرار گرفتن از جانب ِآمریکائیان و دولت ِعراق، اقدام به انتشار ِبیانیه‌ی خودش کرده است.

رویترز نیز نوشت: بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، روز سه‌شنبه به احتمال ِ دخالت ِ اسرائیل در حملات علیه اهدافی در ارتباط با رژیم ِ ایران در عراق، اشاره کرد. مجموعه‌ئی از حملات در هفته‌های گذشته، زاغه‌های تسلیحات و پایگاههای متعلق به گروههای شبه‌نظامی در عراق را هدف قرار داده‌اند.
رویترز به نقل از وی نوشت: من به نیروهای امنیتی دست باز داده‌ام و به آنها گفته‌ام که هر کاری که ضروریست برای متوقف و خنثی ساختن ِطرحهای رژیم ِایران انجام دهند.