بیلد -۲ژوئیه ۲۰۱۸- برلین – یکشنبه شب ماموران پلیس آلمان در منطقه اشپس آرت در یک پارکینگ در اتوبان ۳ ضربه کاری خود را وارد آوردند و یک مرد و سه نفر همراه او را از خودروی کرایه ای اش پایین کشیده و دستگیر کردند.

این پارکینگ متعاقبا تا شعاع بزرگی ممنوع التردد اعلام شد.
متخصصین مواد انفجاری همه چیز را تفتیش کردند و سپس حوالی ساعت ۲۲۱۵ رفع موقعیت هشدار را اعلام کردند. علت این عملیات پلیس در ابتدا نامشخص بود.
بنا به تحقیقات روزنامه بیلد مشخص شد که در خودروی فورد یک تبعه رژیم ایران اسدالله الف(اسدی) – ۴۷ ساله – که به موجب یک حکم بازداشت بین المللی تحت پیگرد قرار داشت، نشسته بود.
گفته میشود که او فرمان سوء قصدی را که قرار بود در پاریس علیه اپوزیسیون اجرا شود داده است.
اسدالله اسدی یک پاسپورت دیپلوماتیک داشت که او را به عنوان ”مشاور سوم سفارت جمهوری اسلامی” در اتریش معرفی میکند.
 بنا به تحقیقات صورت گرفته اسدالله اسدی عضو وزارت اطلاعات یعنی سرویس مخفی رژیم ایران است.

همزمان پلیس بلژیک در بازرسی از یک خودرو را به محموله یی شامل نیم کیلو ماده انفجاری دست پیدا کرد این محموله توسط یک زوج ایرانی تبار مقیم شهر آنورس حمل میشد و ماموران پلیس بلژیک هر دو نفر مزبور را دستگیر کرد.
فرمان ترور از سوی حکومت ملایان صادر شده بود.
مشابه سوء قصد میکونوس که در مرکز شهر برلین رخ داد، فرمان این سوء قصد نیز از سوی رژیم مذهبی ملایان در ایران صادر شده بود.
زن و مرد دستگیر شده در بلژ‌یک در جریان بازجویی اعتراف کردند که آنها قصد انجام یک سوءقصد علیه گردهمایی جنبش اپوزیسیون مجاهدین خلق ایران در پاریس را داشتند.
به گفته این زن و مرد ماموریت این سوءقصد توسط اسدالله اسدی به هر دوی آنها ابلاغ شده بود و آنها ماده انفجاری را از اسدالله اسدی در لوکزامبورگ دریافت کرده اند.
دادستانی کل در شهر بامبرگ آلمان تایید کرد که اسدالله اسدی را بعد از دستگیری به قاضی تحقیق تحویل داده است.

ماموران سرویس مخفی رژیم ایران دهها سال است که در ایران فعال هستند. ماموران رژیم ایران در سال ۱۹۹۲ میلادی چهار تن از افراد اپوزیسیون را در رستوران میکونوس در برلین به ضرب گلوله ترور کردند.
هم چنین در اتریش، یعنی در کشوری که اسدالله اسدی در آنجا یک استوارنامه دیپلماتیک داشت، ماموران سرویس مخفی رژیم ایران چندین حمله مرگ آور را مرتکب شده اند.