خانم مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران، اعتصاب بازاریان و کسبه بانه و مریوان و سقز و جوانرود و سردشت و دیگر شهرهای مرزی، خیزش شجاعانه مردم کازرون، اعتراض گسترده مردم سامان، تظاهرات غارت‌شدگان در تهران و اهواز و رشت و دیگر شهرهای کشور و اعتراض خانواده های هموطنان عرب در اهواز، که در خیزش هفته‌های گذشته شهرهای استان خوزستان دستگیر شدند، را ستود و عموم جوانان را به شرکت و حمایت از این اعتراضات فراخواند.

وی گفت:‌ استمرار و گسترش حرکتهای اعتراضی و خیزشهای اجتماعی که به‌رغم تدابیر سرکوبگرانه رژیم آخوندی صورت می‌گیرد، مبین خواست عموم مردم برای سرنگونی فاشیسم دینی حاکم بر ایران است. فقر و تورم و بیکاری، بحران بی آبی در اصفهان و دیگر مناطق کشور، فاجعه زیست محیطی و محرومیت و سرکوب مضاعف هموطنان کرد و عرب و بلوچ و مشکلات دردناک معیشتی اکثریت عظیم مردم ایران، به طور کامل ناشی از سیاستهای ضد ایرانی و ضد انسانی رژیم فاسد و سرکوبگر آخوندی است که تمامی سرمایه های مردم ایران را صرف صدور تروریسم و جنگ افروزی خارجی، سرکوب داخلی، پروژه های ضد ملی اتمی کرده یا توسط سرمداران رژیم و بستگان آنها چپاول شده است.
خانم رجوی از مجامع بین المللی مدافع حقوق بشر خواست تا در برابر اقدامات سرکوبگرانه رژیم آخوندی سکوت نکنند و برای آزادی دستگیر شدگان خیزشهای اخیر به‌خصوص در اهواز و اصفهان دست به اقدام فوری بزنند.
 امروز سه شنبه ۲۸ فروردین هزاران تن از مردم کازرون برای دومین روز در میدان اصلی شهر دست به تظاهرات ضدحکومتی زدند. بازاریان و کسبه نیز از باز کردن مغازه هایشان خودداری کردند. معترضان شعار می دادند: دشمن ما همین جاست همش میگن آمریکاست؛ نترسید نترسید ما همه با هم هستیم؛ تا حق خود نگیریم نهضت ادامه دارد؛ کازرونی با غیرت، هیهات مناالذله؛
 تلاش تظاهر کنندگان که زنان در آن نقش بسیار فعالی داشتند برای ورود به فرمانداری به درگیری با مأموران سرکوبگر کشیده شد.
کسبه و بازاریان بانه، جوانرود برای سومین روز متوالی در اعتراض به بسته شدن معابر و بازارچه های مرزی و بالا رفتن تعرفه های گمرکی اعتصاب کردند. بازاریان مریوان، سقز و سردشت نیز امروز (سه شنبه) به این اعتصاب پیوستند. نیروهای سرکوبگر برای جلوگیری از گسترش اعتراضات در این شهرها مستقر شده و به حالت آماده باش هستند. چهار نفر از شهروندان و کسبه کرد در میدان شبرنگ شهر مریوان بازداشت شدند.
هزاران تن از مردم شهرهای سامان و شهر کرد و دیگر شهرهای استان چهار محال و بختیاری نیز در اعتراض به بحران آب و دیگر مشکلات این شهر با شعار وای اگر چار محال دست به برنو شود؛ اینجا چهار محاله بردن آب محاله؛ ما که صنعت نداریم،نون از کجا بیاریم؛ کنارآب نشستیم - تشنه تشنه هستیم؛ دست به اعتراض زدند.
در یک تحول دیگر روز دوشنبه  ۲۷ فروردین خانواده‌های بازداشت شدگان تظاهرات فروردین ماه اهواز مقابل ساختمان استانداری و دفتر نماینده مجلس رژیم از اهواز دست به تجمع زدند. نیروهای سرکوبگر با تهدید خانواده‌ها به دستگیری، سعی در پراکنده ساختن آنها داشتند. در جریان تظاهرات هموطنان عرب در اهواز و دیگر شهرهای خوزستان صدها تن از جمله تعدادی کودکان ۱۱تا ۱۵ساله دستگیر شدند که از سرنوشت آنها اطلاعی در دست نیست.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۸ فروردین ۱۳۹۷ (۱۷آوریل ۲۰۱۸)