بیانیه ۲۹  شخصيت برجسته آمريكايي هيأت شركت كنندگان در گردهمايی بزرگ مقاومت ايران

-نيوت گينگريچ-كانديداي رياست‌جمهوري و رئيس پيشين كنگرة آمريكا
-رودي جولياني، كانديداي رياست‌جمهوري و شهردار پيشين نيويورك
-سناتور جوزف ليبرمن، كانديداي پيشين معاون رئيس‌جمهور
-ژنرال جيمز جونز، مشاور امنيت ملي پرزيدنت اوباما و فرمانده سابق ناتو
-ادوارد رندل، رئيس سابق حزب دموكرات و فرماندار پنسيلوانيا
-تام ريج، وزير سابق امنيت ملي و فرماندار پنسيلوانيا
-جان بولتون، سفير سابق ايالات متحده در سازمان ملل
-مايكل موكيزي، وزير سابق دادگستري
-ارتشبد جورج كيسي ،ر‌ئيس سابق ستاد ارتش امريكا و فرمانده نيروهاي ائتلاف در عراق
-ليندا چاوز، دستيار پيشين رئيس‌جمهور
-لوئيس فري، مدير سابق اداره تحقيقات فدرال
-ژنرال جيمز كانوي، فرمانده سابق تفنگداران دريايي آمريكا
-ژنرال ديويد دپتولا، فرمانده سابق حراست و اطلاعات نيروي هوايي
-سفير رابرت جوزف
-سفير كنت بلكول
-سفير مارك گينزبرگ
-سفير لينكلن بلومفيلد
-سفير ميچل ريس
- سناتور رابرت توريسلي
- پاتريك كندي
-آلن درشويتز، برجسته‌ترين حقوقدان و وكيل جنايي بين‌المللي
-جان سانو، از مديران پيشين اطلاعات مركزي
-يوجين سوليوان، قاضي سابق فدرال
-پروفسور ريموند تنتر،عضو پيشين شوراي امنيت ملي كاخ سفيد
-بروس مك‌كولم رئيس سابق بنياد «خانة آزادي»  
-ژنرال ديويد فيليپس، فرمانده حفاظت اشرف
-توماس كنتول، فرمانده نيروهاي آمريكايي در اشرف
-دكتر گري مورش افسر ارشد هيأت پزشكي آمريكا در اشرف
- وسلي مارتين، فرمانده حفاظت اشرف و افسر ارشد ضد تروريسم در عراق

متن بیانیه ۲۹  شخصيت برجسته آمريكايي هيأت شركت كنندگان در گردهمايي بزرگ مقاومت ايران بدین قرار است:
 با يک سابقه طولاني فراحزبي در خدمت به مردم آمريکا،  ما امروز در کنار هم مي ايستيم تا نظراتمان را در قبال سياست ايالات متحده در قبال ايران و خاورميانه ابراز کنيم.
ما اين کار را در همبستگي با هزاران ايراني که روز اول ژوئيه در پاريس براي گردهمايي سالانه اپوزيسيون ايران جمع مي شوند، انجام مي دهيم.
رژيم ايران امروز يک مسئوليت تاريخي بخاطر بي ثباتي و بحران در منطقه بر عهده دارد. اين رژيم ۳۸ سال با سرکوب و بي توجهي کامل به حقوق بشردر ايران و صدور افراطي گري و تروريسم به خارج، خود را در قدرت نگهداشته است.
اميد برخي دولت هاي غربي اين بود که گذشت زمان، منجر به مدره شدن آخوندها يا ظهور يک جناح رفرميست خواهد شد که مي تواند نفوذ رژيم آخوندي را مورد چالش قراردهد. اما واقعيت بسيار متفاوت است.
 
رژيم حاكم در تهران مسئول يک سري حملات مرگبار تروريستي عليه آمريکا بوده است.
اين موارد شامل بمب گذاري مقر تفنگداران دريايي در بيروت در سال ۱۹۸۳ مي شود که ۲۴۱ نفر کشته شدند
رژیم ایران همچنين بمب گذاري سفارت آمريکا و متعاقبا قسمت ضميمه سفارت، و بمب گذاري برج خُبَر در عربستان سعودي در سال ۱۹۹۶  است که منجر به کشته شدن ۱۹ سرباز آمريکايي شد.
 و همين اخيرتر تر نیز، این رژیم مسئول، ياري و همکاري در مرگ صد ها سرباز آمريکايي در عراق بوده است.
 
تقسيم فرقه گرايانه عراق که سوخت آن توسط رژيم  ايران تامين شده بود، مباني ايجاد داعش را بنا نهاد.
دخالت مستقيم نظامي رژيم ايران در سوريه عامل اصلي بلوکه کردن پروسه سياسي انتقال سازمان ملل است که ممکن بود کشتار سوريه توسط متحد رژيم ايران بشار اسد را متوقف کند.
رژيم ايران، امروز بيش از ۱۵۰ هزار نيروي سپاه پاسداران، ميليشاهاي شيعه و جنگجويان مسلح مزدور در عراق و سوريه را فرماندهي و تامين مالي مي کند و بدين ترتيب مانع از آن مي شود که هردو کشور به ثبات بر پايه يک دولت مشروع قانوني برسند که به حقوق شهروندان احترام مي گذارد.

ما با آنچه که بنظر میرسد سياست جديد آمريکا براي خاتمه دادن به امتياز هاي قبلي ايالات متحده به رژيم ايران و در عين حال مسئول شناختن رژيم ايران در قبال تعهدات هسته اي آن است، موافقيم و معتقديم يک برخورد براساس تجربه تاريخي و واقعيات منطقه نياز است.
به عنوان بخشي از يک رويکرد جديد، همه گونه تلاش بايد براي خاتمه دادن به دخالت هاي رژیم ايران در سوريه، عراق، يمن و لبنان و ديگر کشور هاي منطقه صورت گيرد.
اولين قدم، اين است که سپاه پاسداران، ارسال سلاح، مواد منفجره وپول به شبه نظاميان افراطي را قطع کند و به قاچاق غيرقانوني مواد مخدر، دختران نوجوان و ديگر فعاليت هاي جنايتکارانه و غيراخلاقي خاتمه دهد. نهادهاي تجارتي سپاه که درآمد آنها، صَرف مداخلات بي ثبات کننده و فعاليت هاي غيرقانوني آن مي شود بايد بهمراه نفرات کليدي مورد تحريم قرار گيرند.

ما معتقديم که برآمد درست و اجتناب ناپذير بحران در منطقه، برقراري حاکميت مردمي توسط مردم ايران است به نحوي كه مردم ايران بتوانند رهبري جديد مشروع و مورد احترام خود را آزادانه انتخاب کنند.
چهارسال تجربه با حسن روحاني به اثبات رسانده است که اين رژيم قادر به تغييرات بنيادين و يا مدراسيون نيست.
او به قولهاي انتخاباتي اش در سال ۲۰۱۳ وفادار نماند و بر اعدام 3 هزار نفر طي چهار سال رياست کرده است.
وزير دادگستري او بخاطر جنايت عليه بشريت يعني دستور مستقيم اعدام هاي دسته جمعي 30 هزار زنداني سياسي در اوت و سپتامبر ۱۹۸۸ مجرم است.
 وزير دفاع او بر ايجاد حزب الله در لبنان نظارت داشت و بمب گذاري مقر تفنگداران آمريکا در فرودگاه بيروت را هدايت کرد.
 همکاران ما در واشنگتن و مطبوعات آمريکا بايد از استناد به چنين افرادي بعنوان اصلاح طلب يا ميانه رو خودداري کنند.

مردم ايران همه گونه حقي دارند که خواستار پايان دادن به ديکتاتوري آخوندها شوند و مسئوليت اداره کشور خودشان را بعهده بگيرند. رژيم تهران کاملا ضربه پذير است.
ساختار اقتصادي براي ده ها سال مورد بي توجهي قرار گرفته است و اغلب بخش خصوصي توسط نهادهاي مذهبي و کمپاني هاي نيروي نظامي قبضه شده است. يک جنگ قدرت شديد در داخل رژيم وجود دارد که از شکست در پاسخ دادن به بنيادي ترين مشکلاتي نشأت ميگيرد که کشور با آنها مواجه است.
نارضايتي فزاينده مردمي، بطور فزاينده اي در ملاء عمومي قابل مشاهده شده است و منعکس کننده فشارهاي اجتماعي و سياسي براي آزادي هاي بيشتر، آزادي اقتصادي، و پاسخگو بودن براي اعدام هاي دسته جمعي زندانيان سياسي مخالف از جمله قتل عام 30 هزار زنداني سياسي است که اغلب آنها از مجاهدين خلق بودند.

بيانيه هاي داخلي رژيم آخوندي روشن مي سازد که اين نشانه هاي علني از نارضايتي مايه نگراني فراوان شده است.  ما معتقديم که تغيير در ايران در دسترس است، نه فقط به اين خاطر  است که رژيم غرق در بحران است، بلکه همچنين به اين دليل  است که يک جنبش بزرگ و گسترش يابنده در حال سازمان دادن يک تغيير مثبت است. يک سازمان معتبر که قادر است به کابوس ديکتاتوري مذهبي از طريق برقراري آزاري و دمکراسي، بردباري، و برابري جنسي، خاتمه دهد، بتدريج قابل رويت شده، حمايت مردمي بدست آورده و بلحاظ بين المللي برسميت شناخته شده است.
تحت رهبري مريم رجوي، يک زن مسلمان معتقد به برابري زن و مرد، آنتي تز بنيادگرايي اسلامي و افراطي گري است، و هر روز براي ايجاد يک جمهوري ايران بردبار و غير اتمي مبتني بر جدايي دين و دولت که به حقوق مردم احترام مي گذارد، تلاش مي کند.

شوراي ملي مقاومت ايران، در امتداد سفر طولاني اعضاي خود که بيش از نيم قرن قبل شروع شده است، داراي آينده نگري، رهبري و شهامت براي پيشتازي اين راه، جهت ايجاد يک ايران جديد است.  
وظيفه ايستادن در مقابل اين رژيم فاسد و نامشروع و اعلام اين که: « بيشتر نه»! تنها به عهده مردم ايران است اما جامعه بين المللي بايد با محکوم کردن استبداد آخوندها و حمايت از آمال مردم ايران براي يک ايران آزاد و سعادتمند که در اکناف جهان پذيرفته و مورد احترام باشد، مسئوليتش را ايفا کند. امروز ما به مردم ايران و همکارانمان از بسياري کشورهاي ديگر مي پيونديم تا تعهد خودمان به حمايت از اين هدف عالي را اعلام کنيم.