روز شنبه ۱۳ خرداد ۹۶ همزمان با افطار ماه مبارک رمضان یک گردهمایی با حضور خانم مریم رجوی و با شرکت و سخنرانی نمایندگان و شخصیتهای برجسته سیاسی و مذهبی از کشورها و جوامع اسلامی برگزار شد.

سخنرانان و شرکت‌کنندگان در این گردهمایی، ضمن محکوم کردن دخالتهای فاشیسم مذهبی حاکم برایران در کشورهای منطقه و بنیادگرایی و تروریسم صادراتی این رژیم تحت نام اسلام، این دخالتها و به‌ویژه شرکت گسترده پاسداران و شبه نظامیان رژیم ولایت فقیه در کشتار مردم سوریه را عامل اصلی بحران در منطقه دانستند.

سخنرانان برلزوم خلع ید از رژیم آخوندی و اخراج پاسداران و مزدوران اعزامی خامنه ای به عنوان ضرورت صلح و امنیت منطقه تأکید کردند و خواستار گنجاندن نام سپاه پاسداران در لیست‌های تروریستی شدند.

شخصیتهای شرکت کننده در این گردهمایی عبارت بودند از:
نصر الحریری - رئیس هیأت عالی مذاکرات اپوزیسیون سوریه
دکتر نذیر حکیم – دبیرکل ائتلاف ملی نیروهای انقلاب و اپوزیسیون سوریه
جرج صبرا – معاون هماهنگ کننده هیأت عالی مذاکرات اپوزیسیون سوریه
هیثم المالح - رئیس کمیتة قانونی ائتلاف ملی سوریه
سید احمد غزالی – نخست‌وزیر پیشین الجزایر
انیسه بومدین – حقوقدان، اسلام‌شناس و بانوی اول پیشین الجزایر
دومینیک لوفور – نماینده مجلس ملی فرانسه
شیخ تیسیر التمیمی – قاضی‌القضات پیشین فلسطین
ولید عساف وزیر پیشین کشاورزی و نماینده پارلمان فلسطین
جمال ابوتراب ـ نماینده پارلمان فلسطین
عبدالسلام قنداح ـ مدیر کل پارلمان فلسطین
محمد الظهراوی ـ نماینده پارلمان اردن
قصی الو میسی ـ نماینده پارلمان اردن
محمد الحاج- نماینده پیشین پارلمان اردن
تغرید الحجلی ـ وزیر سابق فرهنگ و امور خانواده در دولت موقت سوریه
محی الدین بنابه ـ وزیر سابق آموزش و پرورش در دولت موقت سوریه
انور مالک ـ نویسنده روزنامه نگار، عضو پیشین هیات جامعه عرب در سوریه
داهو مسکین ـ رئیس شورای امامان فرانسه
خلیل مرون ـ مدیر مسجد اوری ـ سخنگوی جامعه صوفی های فرانسه
عبدالوحود گورو ـ مدیر موسسه النور ـ اسلام شناس فرانسوی
عبدالله خلف ـ نماینده جریان المستقبل لبنان در فرانسه
اسماعیل خلف الله وکیل و فعال سیاسی الجزایر
جلال گنجه ای – مسئول کمیسیون مذاهب و آزادی ادیان شورای ملی مقاومت ایران

سخنرانی نخست وزیر سید احمد غزالی
بسم الله والصلاة والسلام علی رسول الله
برادران وخواهرانم، سلام بر شما
و سلام بر شما، خواهرم رئیس جمهور مقاومت ایران
شهر رمضان، الذی انزل فیه القرآن، هدی للناس و بینات من الهدی والفرقان، ماه بردباری، ماه رحمت، امسال اینجا هستیم در حالیکه قلوبمان و اذهانمان با برادرانمان، مسلمان یا غیر مسلمان با کسانی است که از دهها سال پیش زجر می کشند، زیر یوغ استبداد، توسعه طلبی و صهیونیسم، در فلسطین و در ایران. در سوریه و در عراق. در یمن و در لبنان. ا مسال ما در حالی روزه ماه رمضان داریم که برادرانمان، کسانی که در کمپ لیبرتی زندانی بودند، بعد از اینکه از سرزمینشان در اشرف بیرون رانده شدند، برای نخستین بار بلطف خدا و رحمتش در محلی امن روزه می گیرند، بعد از سالیان دراز، حداقل از سال ۲۰۰۴ که قربانی کشتار و تعدی و ناامنی بوده اند.
برادران و خواهرانم، امید دارم سال آینده روزه رمضان را در تهران بر گزار کنیم انشاالله و بکمک خدا.

اولا - افتخار دارم ازجانب کمیته همبستگی، و دفاع با ساکنان اشرف صحبت کنم. اینک که برادران مجاهدین در آلبانی مستقر شده اند، آیا این به معنای پایان یافتن کار این کمیته است؟ خیر . طبعا اولویت کار ما تلاش برای نجات آنها بود، و خارج کردنشان بسلامت از زندانی که در آن گرفتار بودند. ولی برادران مجاهدمان در طول حیاتشان تبدیل به نماد یک آرمان عادلانه شده اند، و همانطور که خواهر مریم رجوی چند بار به آن اشاره کرده اند، بعد از سالیانی که به دفاع از مقاومت و خارج کردن نام آن از لیست تروریستی اختصاص داشت، اینک زمان تهاجم فرا رسیده است. اینک برادران ما در مقاومت وضعیت دفاع از خود را تبدیل به وضعیت تهاجمی می کنند و لازم است یادآوری کنیم، کسانی که از زمان کلینتون، در سال ۱۹۹۷، استراتژی موسوم به مماشات را در دستور کار قرار دادند، کسانی که تصور می کردند که راه حل، ایجاد جریانی میانه رو در رژیم ایران است، من به اینها می گویم این استراتژی که بر پایه تلاش برای مماشات با دیکتاتورها و فاشیستها بنا نهاده شده استراتژی ای شکست خورده و فاسد است.

ثانیا – ما شاهد موضوع اسلام در اروپا و فرانسه بودیم. بسیار شنیدیم حتی از سیاستمداران و رهبران سیاسی، که اسلام را با تروریسم خلط می کنند، در حالیکه نمی دانند هیچ چیز بیش از این در اسلام مورد تاکید قرار نگرفته که اسلام همواره خود را بعنوان مؤید آنچه در تورات و انجیل نازل شده معرفی می کند و خداوند تعالی کتابش را «مصدقا لما بین یدیه وانزل التوراة والانجیل من قبل هدی للناس وانزل الفرقان» نازل کرده است. پس لازم است تلاش کرد تا افکار عمومی در اروپا یا در فرانسه وآمریکا به حقیقت اسلام واقف شود. اسلام نه خشونت و نه تروریسم است، بالعکس، زیرا خداوند می فرماید «انه من قتل نفسا بغیر نفس ... فکانما قتل الناس جمیعا، ومن احیاها فکانما احیا الناس جمیعا».

ثالثا – کاری که ما در کمیته بدان اهتمام ورزیدیم اولویت قائل شدن برای دفاع از مجاهدانی بود که در عراق زندانی بودند. اینک زمان آنست که این کمیته کارش را در راستای هدف اصلی، ایجاد همبستگی بین اعراب و مسلمانان و مقاومت ایران، ادامه دهد. من خطاب به تمامی برادران اظهار می کنم ضروری است این کمیته گسترش یابد، جوانتر بشود و جوانان و زنان را در بر بگیرد، تا تبدیل به کمیته ای شود که قدرت این را داشته باشد که جهان عرب و اسلامی را به این درک برساند که آرمان ایران و مقاومت ایران با آرمانهای تمامی ما در عالم عربی رابطه ای عمیق دارد.
والسلام

سخنرانی انور مالک ـ نویسنده الجزایری، عضو پیشین هیات جامعه عرب در سوریه
السلام علیکم ورحمة الله وبرکاته
رمضان بر شما مبارک
خانم مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت ایران
آقای سید احمد غزالی، نخست وزیر پیشین الجزائر،
وخانم انیسه بومدین، همسر رئیس جمهور فقیدمان حواری بومدین که بسیار به او افتخار می کنیم و خدا او را بیامرزد،

در این گردهمایی در حضور میهمانان گرامی از سوریه و از نقاط مختلف جهان هستیم که برای همبستگی با مردمی که تحت سرکوب رژیم ولایت فقیه هستند گرد آمده اند، رژیمی که به استبداد، به فاشیسم دینی، به تخریب و به صدور تروریسم به تمامی پایتختها رو آورده است.

می خواهیم در این ضیافت مبارک پیامهای متعددی بفرستیم: اولین پیام از مسلمانان در این فضای روحانی، خطاب به همه جهانیان، که اسلام دین بردباری است، دین همزیستی، دین صلح، دین محبت، نه دین تروریسم، نه دین بنیادگرایی و نه دین فرقه گرایی و نژاد پرستی. اسلام برای آن آمده است که زندگی انسانها را سروسامان دهد، آنها را در هیأت یگانه انسانی گردهم آورد، نه اینکه صفوف آنها را دچار تفرقه کند، حقد و حسد بگستراند و بذر کینه مرگباری را بپاشد که در آن انسانها کشته شوند، شکم زنان باردار دریده شود و اطفال سربریده شوند. پیام ما بعنوان مسلمانان در این شب مبارک این است که پرچم صلح را افراشته نگهداریم،

پیام بعدی از جانب مردم ایران است، بعنوان کسی که ایمان قاطع دارم و همه شما قطعا به این مسئله ایمان ه دارید، که شورای ملی مقاومت ایران تنها نماینده مشروع مردم ایران است و ما از شما و از همه تصمیم گیرندگان در جهان می خواهیم به اینکار اهتمام ورزند، کاری که شروع پایان کار آخوندهاست. اینکه مردم ایران با همسایگان خود خدعه نمی کند، مردم ایران بدین ترتیب تروریستها یا بنیادگران یا فرقه گریانی نیستند که سایرین را بخاطر هویت، مذهب یا نژادشان بقتل برساند، این است پیام مردم ایران به سایر مردمانی که از تروریسم آخوندها رنج می برند، در سوریه، در عراق یا در لبنان یا در یمن یا حتی در کشورهای دیگر که آخوندها نقشه کاشتن بذر تروریسم و فرقه گرایی خود در آنها را می کشند.

همچنین پیام دیگری از مردم ایران به مردمی که تاکنون هنوز مزه تروریسم آخوندها را نچشیده اند: هشدار، هشدار، اینها هدفشان تخریب کشورهاست، تکه پاره کردن آنها، خونریزی و تبدیل هر جا به قتل گاهی که جایی برای صلح و همزیستی در آن وجود نداشته باشد.

پیام بعدی خطاب به همه مردمان دیگر است، همه مردم دنیا، اینکه این ماه گرامی ماه بردباری است، واینکه شورای ملی مقاومت ایران و تمامی حاضرانی که با باورهای متفاوت از نقاط مختلف اینجا گرد آمده اند متفق القولند که منطقه و جهان انتخابی جز زدودن ولایت فقیه از کره زمین ندارد، ولایتی که نه ولایت فقیه بلکه ولایت زور و تروریسم بر حیات انسانهاو ثبات آنهاست.

پیام دیگر از ما خطاب به رژیم ولی فقیه است: روزگارتان دیری نخواهد پایید و عمرتان خیلی طولانی تر نخواهد شد، که خلقها اینک دیوار ترس را شکسته اند، و ایمان آورده اند که راه حل و انتخابی بجز آزادی وجود ندارد،

پیام دیگر از سوی حاضران در اینجا خطاب به مردم ایران است: ما به مردم ایران می گوییم که با شما هستیم، غم شما را می خوریم، از عرب گرفته تا فارس تا کرد تا ترک و تمامی ملیت ها با شما هستیم و درک می کنیم و می دانیم بر اثر نزدیک به چهل سال حکومت استبدادی آخوندها وفاشیسم دینی آنها چه کشیده اید، فاشیسمی که قطعا فاشیسم دوران ماست. اینها پیامهایی است که می فرستیم و به آنها ایمان داریم و پای آن ایستاده ایم تا روزی که در تهران، تهران آزاد شده حضور بهم رسانیم و در مهمانی افطاری که خانم مریم رجوی در آنجا میزبان ما باشد حاضر باشیم، یا در جشنی عظیم بخاطر آزاد شدن ایران از تروریسم آخوندها.