ساعاتي پيش رژيم اسد از قيام كنندگان و ارتش آزادي سوريه خواست، براي پايان دادن به حملات اسد به شهرها، تضمين كتبي بدهند كه به مقاومت خود پايان داده و عملياتي عليه ديكتاتوري وي انجام نخواهند داد.

سرهنگ رياض الاسعد فرمانده ارتش آزادي سوريه در پاسخ به اين ادعاي بشار اسد گفت ما هيچگونه اعتمادي به رژيم اسد نداريم به همين خاطر هيچ تضميني هم نخواهيم داد. وي گفت ما طرح كوفي عنان براي آتش بس را پذيرفتيم ولي رژيم اسد چنين كاري را به طور واقعي انجام نداده است، به همين خاطر بايد نيروهاي نظامي را ازشهرها خارج كند و حملات به مردم را نيز متوقف كند.
خبرگزاري فرانسه گزارش داد، عليرغم اينكه رژيم اسد هفته گذشته طرح 6 ماده اي را رسما پذيرفته بود، جهاد مقديسي سخنگوي وزارت خارجه سوريه امروز اين موضوع را حاشا كرده و گفت اينكه گفته شده بود ما نيروهاي نظامي را تا سه شنبه از شهرها بيرون مي آوريم، تفسيري اشتباه بوده است. وي مدعي شد كوفي عنان تاكنون موفق نبوده است و هنوز نيروهاي تروريستي حاضر به زمين گذاشتن سلاحشان نيستند!
در همين حال، نظاميان اسد، به استان ادلب در نزديكي مرز تركيه حمله كردند و دهها تن را كشته و مجروح كردند.  90 تانك و ادوات  نظامي كه باهلي كوپتر پشتيباني ميشدند شهر ادلب وحومه را توپ باران كردند.
يك شاهد گفت:  اينکه جلوى چشم آدم، خانواده ها را بکشند و بعد تلويزيون دولتى را بياورند و از خودى هايشان مصاحبه بگيرند که نشان دهند "اين سند جنايت گروهکهاى خرابکار است"، بيشتر از خود قتل، ما را مى سوزاند. هليكوپترهاي نظاميان اسد شهرها  را توپ باران مي كنند. 
درگيريهاي شديدي بين ارتش آزادي سوريه و نظاميان اسد در شهرهاي مختلف در جريان است، تهاجم هاي نيروهاى ارتش آزادي،  سربازان رژيم اسد  را دچار وحشت کرده است .
شوراى هماهنگى انقلاب سوريه با اعلام وقوع کشتارهايى در حومه ى حما، شهرک ديربعلبه در استان حمص، مناطق حريتان و عندان در حومه ى حلب، تاکيد کرد که آمار قربانيان روز شنبه به 156 تن رسيد.
گزارش ها حاكي است تا بعدازظهر امروز حداقل 25نفر از مردم سوريه توسط نظاميان اسد كشته شدند.در تظاهرات مردم دمشق در مقابل ساختمان مجلس سوريه بيش از 15نفر از مردم با ضرب و شتم شديد مزدوران اسد دستگير شدند.
نظاميان بشار اسد امروز نيز استان حما و حلب  را بشدت بمباران كردند
قيام كنندگان مراسم تشييع شهيدان خود را به تظاهرات عليه رژيم اسد تبديل مي كنند.
همزمان با قيام روزانه گروههاي جديدتري به ارتش آزادي سوريه مي پيوندند. روز گذشته گروه ديگري از نظاميان اسد جدا شدند و همبستگي خود با قيام مردم و ارتش آزادي سوريه  را اعلام كردند.
شوراي ملي سوريه ، امروز از شوراي امنيت سازمان ملل خواست بر اساس بند هفتم ميثاق سازمان ملل، مبني بر حمله نظامي براي دفاع  ازشهروندان و براي حل بحران، با رژيم اسد برخورد کند.
اين شورا " کشتار وحشيانه نيروهاي رژيم " را محکوم کرد و با اشاره به گسترش برخورد با معترضان طي روزهاي اخير تاکيد کرد نيروهاي نظام از آغاز قبول طرح کوفي عنان سرکوب مردم را افزايش داده اند.
شوراي ملي سوريه تاکيد کرده است دولت برخلاف تعهدات اعلام شده به همه استان هايي که عليه رژيم قيام کرده اند نيرو و اسلحه سنگين اعزام کرده است.