اشغال اشرف- شماره 67
- صبح روز، سه شنبه 30فروردين، شوراي ملي مقاومت در يك كنفرانس مطبوعاتي در پاريس اسناد و جزييات جديدي از حمله جنايتكارانه نيروهاي تحت امر مالكي به اشرف را فاش كرد. در اين كنفرانس آقاي مهدي ابريشمچي، مسئول كميسيون صلح  و امنيت شوراي ملي مقاومت، يك سند فوق العاده محرمانه را، كه از درون رژيم ايران به دست مقاومت رسيده بود، ارائه كرد. طبق اين سند فرمانده لشگر پنجم عراق در روز 19فروردين طي يك دستور العمل محرمانه، ساكنان اشرف را دشمن معرفي كرده و به 5گردان مأموريت مي‌دهد كه با زور قسمتهايي از اشرف را اشغال كنند و هر مقاومتي را به زور از ميان بردارند.
 نتيجه اين مأموريت كه از سوي مالكي نخست وزير عراق بر عهده لشگر پنجم گذاشته شده بود، 34تن از ساكنان اشرف كشته و 350تن زخمي شدند. در اين كنفرانس افشا شد كه نيروي قدس در طراحي اين عمليات به طور مستقيم شركت داشتند.
در اين كنفرانس، آقايان ژاك آتالي، مشاور پرزيدنت ميتران فقيد، پاتريك بودوئن رئيس افتخاري فدراسيون بين المللي ليگهاي حقوق بشر و فرانسوا سر، مدير اجرايي كميته بين المللي حقوقدانان در دفاع از اشرف حضور داشتند.
متن اظهارات آقاي ابريشمچي در اين كنفرانس ضميمه است.

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران
300 فروردين 1390(19 آوريل 2011)

كنفرانس مطبوعاتي 19 آوريل 2011

خانمها، آقايان، روز بخير
ابتدا اجازه بدهيد ويدئوي كوتاهي از وقايع روز 8 آوريل كمپ اشرف را با هم نگاه كنيم. سازمان ملل اعلام كرد كه در اين حمله 34 تن از ساكنان اشرف در اين تهاجم به قتل رسيدند كه اكثر آنها هدف گلوله قرار گرفتند. 350 تن زخمي شدند كه برخي از آنها وضعيت وخيمي دارند.
ويديو نشان داده ميشود
در كنفرانس امروز من ميخواهم در ارتباط با جنايت بزرگي كه در 8 آوريل در اشرف اتفاق افتاد به سه موضوع بپردازم.
• مدارك و اطلاعاتي كه بخوبي نشان ميدهد حمله به اشرف يك حمله از قبل طراحي شده تمام عيار نظامي در بالاترين سطوح بوده است كه هدفي جز نابودي اشرف و قتل عام ساكنان را  دنبال نميكرده است.
• اين طرح از سه ماه قبل توسط دولت عراق با هدايت و همكاري مستقيم رژيم ملايان در حال آماده شدن بوده است و نقش مستقيم نيروي قدس سپاه پاسداران در طراحي و پيش بردن اين جنايت
• توضيح در مورد آخرين وضعيت در اشرف و اطلاعات از درون رژيم ملايان در رابطه با طرحهاي رژيم ملايان و مزدور دست نشانده اش در عراق، نوري المالكي براي گامهاي بعدي در رابطه با اشرف
در ابتدا اجازه بدهيد توجه شما را به يك سند كه از داخل رژيم ايران بدست مقاومت ايران رسيده است. شما اصل عربي اين سند و ترجمه انگليسي آنرا در اختيار داريد
اين يك دستور عملياتي ارتش عراق براي حمله به اشرف در 8 آوريل توسط لشكر پنجم پياده نيروي زميني عراق است. (عمليات ساعت 445 صبح همان روز شروع شد. ).
1- اين يك سند بكلي سري ارتش عراق است. در انتهاي اين سند، جدول توزيع آن در داخل ارتش عراق قيد شده است كه بعلت حساسيت آن، فقط 10 نسخه از آن در داخل ارتش عراق توزيع شده است كه 8 نسخه آنهم بصورت دستي و تنها دو نسخه با ايميل ارسال شده است. ( در اينجا صفحه آخر سند به عربي كه اسامي گيرندگان را نشان ميدهيد از ويديوي پروژكتور نشان داده شود و كنفرانس دهنده هم خودش اين سند را با دست نشان بدهد)
2- طبق اين طرح عملياتي نيروهاي 5 گردان ارتش عراق از جمله يك گردان ميكانيزه و يك گردان زرهي در اين تهاجم عليه ساكنان اشرف كه همگي افراد غير مسلح ، بي دفاع مي باشند شركت داشتند.
3- طبق سند در اجراي اين طرح علاوه بر لشگر 5 يك گردان از لشگر 9 عراق نيز شركت دارد.
4- در  صفحه اول سند تصريح ميشود كه اشرف بايد با زور اشغال شود.
5- در اين مدرك، ساكنان اشرف،  7 بار به عنوان دشمن نام برده شده اند،  اين در حالي است كه دولت عراق در دسامبر 2008 به دولت آمريكا تعهد كتبي داده بود كه حقوق ساكنان اشرف را طبق قوانين بين المللي رعايت كند. تنها طرفي كه ساكنان اشرف را دشمن مي داند، رژيم ملايان است.
اين سند كه به امضاي سرتيپ ستاد، ضياء كاظم دنبوس، فرمانده لشكر 5 پياده عراق مي باشد بخوبي نشان ميدهد كه كه قتل عام در  اشرف، يك طرح تمام عيار نظامي، آماده شده در بالاترين سطوح ارتش عراق بوده است.
درهمين چارچوب بود كه  ارتش عراق با يك نيروي 2500 نفره مجهز به زرهپوش به كمپ اشرف، محل استقرار 3400 عضو سازمان مجاهدين خلق ايران، كه همگي افراد كاملا غير مسلح و افراد حفاظت شده تحت كنوانسيون چهارم ژنو هستند حمله كرد. در نتيجه اين تهاجم، 34 ساكن اشرف قتل عام و 350 نفر زخمي شدند كه بيش از 200 تن از آنها بر اثر اصابت گلوله زخمي شدند. اين حمله در حالي صورت گرفت كه از روز 2 آوريل مقاومت ايران مستمرا در مورد افزايش نيرو و ورود نيروي زرهي به اطراف اشرف اطلاعات داده و نسبت به طرح شوم دولت عراق هشدار داده بود كه متاسفانه از طرف جامعه جهاني بطور عام و آمريكا بطور خاص مورد توجه قرار نگرفت و فاجعه رخ داد.
نقش مالكي
مقاومت ايران اسناد مشخص و ترديد ناپذيري در اختيار دارد كه نشان ميدهد اين حمله بدستور شخص مالكي صورت گرفته است كه آنها را به دادگاه ارائه خواهد داد. طبق اين اسناد، مالكي و دفتر وي مستقيما فرمان حمله را به لشگر پنجم و بقيه طرفهاي دست اندركار ميداده است و حتي رييس ستاد ارتش نيز در جريان موضوع نبوده است.
حتي صرفنظر از اسناد مزبور، مالكي بدو دليل مشخص مسئول مستقيم كشتار مزبور است و مي بايست بخاطر اين جنايت مورد محاكمه قرارگيرد، زيرا اولا نخست وزير فرمانده كل قواست و ثانيا در شرايط كنوني مالكي شخصا وزير دفاع نيز مي باشد
نقش رژيم ملايان و نيروي قدس سپاه پاسداران 

طبق اطلاعات موثق از داخل رژيم ملايان، نيروي تروريستي قدس سپاه پاسداران، در بالاترين سطوح در طراحي و اجراي اين حمله دست داشته است. مشخصا سرتيپ پاسدار قاسم سليماني، فرمانده كل نيروي قدس شخصا در طراحي اين حمله به اشرف نظارت داشته است. طبق اين اطلاعات، برخي از افسران سپاه قدس در هنگام تهاجم به اشرف، در صحنه حضور داشته و در كشتن ساكنان اشرف دخالت داشته اند. شماري از نيروهاي قدس كه عربي بخوبي صحبت ميكنند در روز 8 آوريل در حمله شركت داشتند.
نابودي اشرف شرط اصلي رژيم ايران براي حمايت از نخست وزيري دور دوم مالكي بود. بلافاصله پس از تشكيل دولت دوم مالكي، رژيم آخوندي دست اندركاري طرح نابودي اشرف شد
مقدمات طرح حمله در سفر كاظمي قمي سفير سابق رژيم در عراق و از فرماندهان بالاي نيروي قدس در تاريخ .....  به بغداد / مورد بحث قرار گرفت
بر طبق همين اطلاعات، هنگامي كه در تاريخ  5  ژانويه (روز بايد تدقيق شود)، علي اكبر صالحي، وزير امور خارجه ملايان به بغداد رفت، مهمترين موضوعي كه او با مالكي به بحث گذاشت، درخواست از او براي به اجرا در آوردن تعهدي بود كه مالكي به ملايان در رابطه با اشرف داده بود.
وضعيت فعلي در اشرف و طرح دولت عراق و رژيم ملايان براي اشرف
همه شواهد از طرح نيروهاي سركوبگر عراق براي يك كشتار جديد خبر ميدهد:
1- يك انگيزش خبيث  سياسي در مالكي و دفتر وي براي اجراي منويات شوم آخوندها وجود دارد. فالح فياض مشاور امنيت ملي مالكي كه مسئؤل پرونده اشرف در نخست وزيري است، در ارتباط مستقيم و روزمره با سفارت رژيم و نيروي قدس است. وي از افراد حزب الدعوه مي باشد و سالها در ايران بوده است و هيچكس را كه كمترين رعايت انساني هم در حق ساكنان اشرف بكند، بر نمي تابد.
2- گردانهاي مهندسي و نيروهاي سركوبگر امنيتي  نظامي، يك خاكريز 6كيلومتري در لبة شمالي خيابان اصلي اشرف (خيابان100) به ارتفاع 3 الي 4 متري را تكميل نموده اند.  ( عكسهاي مربوطه نشان داده شود) پهناي آن به اندازه يي است كه خودروهاي ارتشي مي‌توانند در بالاي آن تردد كنند. اين نوع خاكريزها به طور معمول در جبهه جنگهاي كلاسيك احداث مي شود.
3- هيچكدام از يكانهاي نظامي عراقي، اشرف و اطراف آنرا تخليه نكرده اند و خودروهاي زرهي از جمله نفربرهاي بي ام پي وان، و هاموي از شمال قرارگاه سلاحهاي خود را به جانب ساكنان نشانه رفته اند.
4- در نقاط مختلف كمپ اشرف، كيوسكهاي كنترلي نصب شده بنحوي كه اشرف را  بمانند يك زندان كرده است. در بسياري نقاط علايمي نصب شده است كه اگر ساكنين به 100 متري خاكريزها بروند مورد هدف گلوله قرار خواهند گرفت.
5- در يك هفته اي كه از حمله ميگذرد نيروهاي عراقي حداقل در دو نقطه درگيريهاي نسبتا بزرگ بوجود آورده اند. يكي در 10 آوريل و ديگري در 13 آوريل با چوب و چماق و شليك هوايي به ساكنان حمله كرده اند و در هر كدام از اين دو واقعه 13 تن ( جمعا 26 تن) از ساكنان از جمله شماري از زنان مجروح شدند
6- بدستور نخست وزيري، برخي از فرماندهان لشگر پنجم عراق كه هم اكنون در اشرف مستقر هستند به دليل اينكه با شليك به سوي ساكنان اشرف مخالف بوده اند از كار بر كنار شده يا پستشان را عوض كرده اند. از جمله فرمانده عمليات لشكر پنجم بنام سرتيپ طارق العزاوي فرمانده عمليات لشگر پنجم كه گويا با تيراندازي مخالف بوده است با افسر ديگري كه تمايلات آشكاري به رژيم آخوندي دارد عوض شده است.
7- بدستور شخص خامنه اي، يك كميسيون مشترك امنيتي مركب از سركردگان سپاه پاسداران و نيروي تروريستي قدس، وزارت اطلاعات و وزارتخارجه ملايان تشكيل شده است. اين كميسيون موظف است اقدامهايي را كه تا كنون عليه مجاهدين و اشرف در عراق انجام شده مورد ارزيابي قرار دهد. همچنين كارهايي كه مي بايست انجام شود را مشخص نمايد، خطوط و دستورهاي لازم را به ارگانهاي متناظر و دست نشانده خود در عراق ابلاغ كند و با آنها هماهنگ كند و به مالكي و سخنگويانش نيز ديكته كند.خامنه اي تصريح كرده كارهايي كه دولت عراق قرار است عليه اشرف انجام دهد بايد زير نظر اين كميسيون و بر اساس توافق دو جانبه و با توجه به شرايط منطقه و عراق صورت گيرد. او تأكيد كرده بايد به اين مسأله به دقت توجه شود كه اين اقدامها به نام دولت ايران تمام نشود و سخنگويان دولت عراق نيز از ارتباط اين اقدامها با ايران فاصله گرفته و موضوع را يك موضوع كاملأ عراقي جلوه دهند. به خصوص در شرايطي كه وضعيت اجتماعي در عراق متلاطم است، بايد طوري عمل شود كه دولتهاي خارجي از نظر سياسي نتوانند به عراق فشار بياورند.

بگذاريد نتيجه گيري كنم:
كشتار در اشرف اگرچه توسط ديكتاتور عراق صورت گرفته است اما اين واقعه تماماً مربوط به معادلة ميان رژيم ولايت فقيه و مردم ايران است. در واقع  اين بخشي از عمليات سركوبگرانة آخوندها براي مهار قيام مردم ايران است.از هنگام ازسرگيري قيامها در ايران در 25 بهمن گذشته ترس آخوندها از مجاهدين و اشرف دو چندان شد. چند روز بعد در گزارش تحقيقي مجلس رژيم تصريح شد كه در اين قيام مجاهدين نقش اساسي داشته‌اند و از اينجا طرح كشتار مجدد در اشرف بشدت بيشتر دنبال شد. يك عامل كه موضوع را بيش از پيش براي ملايان عاجل كرد.
بايد تاكيد كنم كه شرايط در اشرف بسيار نگران كننده است و تهديد تهاجم مجدد به ساكنان بسيار جدي است. ما بارها هشدار داده‌ بوديم كه از سرگيري حفاظت اشرف توسط آمريكا و استقرار دائمي هيأت ناظران ملل متحد در اشرف يك ضرورت حياتي است.  و گفته بوديم كه رژيم ايران و دولت تحت نفوذش در عراق در صدد ايجاد يك فاجعه انساني در اشرف است. آمريكا بخاطر تعهداتش به قوانين بين‌المللي نمي‌بايست حفاظت اشرف را به دولتي بسپارد كه نيت و قصد آن براي سركوب اشرف از روز اول آشكار بود. به علاوه آمريكا به يكايك ساكنان اشرف تعهد سپرده كه در ازاء گردآوري سلاح‌هاي‌شان حفاظت آنها را تأمين كند. هم اكنون بار ديگر ما هشدار ميدهيم كه درفقدان يك واكنش سريع ازسوي جامعه جهاني بويژه سازمان ملل، آمريكا و اتحاديه اروپا يك حمام خون جديد در راه خواهد بود
اقدامات مبرم و ضروري همچنانكه خانم مريم رجوي رييس جمهور برگزيده مقاومت ايران اعلام كرده بشرح زير است:
• تعيين يك نماينده ويژه از سوي شوراي امنيت ملل متحد به منظور تحقيق در باره جنايت 8 مارسي
• برعهده گرفتن حفاظت اشرف توسط ملل متحد و استقرار دائمي هيأت ناظران ملل متحد در اشرف با حمايت همه جانبه آمريكا و اتحاديه اروپا
• خروج فوري نيروهاي سركوبگر عراقي از اشرف و لغو محاصرة ضد‌انساني 28 ماهه آن.