به یقین در تله افتادن دیکتاتوری خامنه‌ای از سوی مردم بپا خاسته در شهرهای میهن و مجموعه بحران‌های منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله عوامل برای صدور بحران و صدور تروریسم دولتی به خارج از مرزهای کشور می‌باشند.

سخن از سیاست مخربی است که همواره بخشی از استراتژی راهبردی رژیم از زمان به قدرت رسیدن می‌باشد تا بدین‌سان ضمن گروگان گرفتن کشورهای همسایه و منطقه‌ای و با صدور جنگ‌افزار و بنیادگرایی، طرف‌های درگیر را به دادن امتیاز وادار نماید.

در تازه‌ترین نمونه رسانه‌های غربی از ارسال سلاح و موشک به گروهای دست نشانده و مزدور رژیم در عراق خبر داده‌اند.
به گزارش خبرگزاری رویتر (۱ سپتامبر ۲۰۱۸): «بنا‌ به‌ گفته سه مقام ایرانی، دو منبع اطلاعاتی عراقی و دو منبع اطلاعاتی غربی، رژیم ایران طی چند ماه گذشته موشکهای بالستیک کوتاه برد به متحدانش در عراق منتقل کرده است». (سایت مجاهدین خلق ۱۱ شهریور ۱۳۹۷)

ترجمان «متحدان» نیز همان گروه‌های تروریستی دست نشانده رژیم آخوندی مانند «عصائب و کتائب» و یا «حشد الشعبی» می‌باشند که با بمب‌گذاری، ترور و نفوذ در بدنه نیروهای ارتش و تشکلات نظامی این کشور، دست به شکل‌گیری جریان‌های شبه‌نظامی موازی برای قبضه قدرت در این کشور مملو از بحران زده‌اند.

این گزارش در ادامه با برشمردن نقش پاسدار قاسم سلیانی در فرماندهی این پروژه مخرب، می‌افزاید: «به نظر می‌رسد که ایران در حال تبدیل کردن عراق به پایگاه موشکی خود است
موشک‌های ایرانی زلزال، فاتح ۱۱۰ و ذوالفقار از جمله موشک‌هایی هستند که به عراق منتقل شده‌اند.» این خبرگزاری سپس به برد موشک‌های ارسالی اشاره کرده و ادامه می‌دهد که برد آنان «بین ۲۰۰ تا ۷۰۰ کیلومتر» است. (رادیو فرانسه ۳۱ اوت ۲۰۱۸)

یک رسانه حکومتی نیز ضمن اعتراف به مسلح کردن نیروهای مزدور عراقی به موشک‌های سپاه پاسداران از جمله نوشت: «در اطلاعات وارد شده اشکال وجود دارد. موشک‌های وارد شده در گزارش، ساخت الحشد الشعبی هستند و در جشن‌های پیروزی بر داعش به‌طور رسمی از آنها رونمایی شد»!! (سایت حکومتی اقتصاد نیوز ۱۱ شهریور ۱۳۹۷)

بدین‌سان معلوم می‌شود که دیکتاتوری به‌شدت ضربه خورده ولی‌فقیه به موازات تغذیه موشکی حوثی‌ها در یمن، حزب الشیطان در لبنان، حماس در فلسطین، اکنون عراق را نیز جولانگاه مطامع سیاست‌های مخرب موشکی خود کرده است.
همچنین به موازات این واقعیات وزیر خارجه آمریکا در یک پیام توئیتری (همان منبع بالا) با اشاره به تبعات مخرب این سیاست برای رژیم آخوندی نوشت: «به شدت نسبت به گزارشات درباره انتقال موشک‌های ایران به عراق نگران هستیم. اگر درست باشد، نقض آشکار حق حاکمیت عراق و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل است. بغداد باید خودش درباره آنچه در عراق رخ می‌دهد، تصمیم بگیرد نه تهران».