آخوند روحاني در نخستين واكنش بعد از شكست مذاكرات وين، افزايش 30 درصدي قيمت نان را كه ماده اصلي تغذيه مردم ايران است، از روز دوشنبه 10 آذر به اجرا گذاشت.

مجري تلويزيون رژيم: نانوايان كشور از امروز اجازه دارند قيمت نان را حداكثر تا 30 درصد افزايش دهند.
سخنگوي دولت با اعلام اين خبر گفت: با توجه به افزايش قيمت كالاهاي ديگر دولت براي تأمين حقوق نانوايان تصميم گرفت قيمت نان نيز اصلاح شود. بر اين اساس نرخ نان سنگك از 600 به 780 تومان، نان لواش از 160 به 208 تومان، نان بربري از 500 به 650 تومان و نان تافتون از 300 به 390 تومان افزايش مي‌يابد.
 
اين اقدام آخوند روحاني در شرايطي يك شبه صورت گرفته است كه به گزارش رسانه هاي بين المللي، قيمت نفت به پايين ترين سطح خود طي چهار سال گذشته رسيده و رژيم آخوندي را از ميلياردها دلار درآمدهاي نفتي محروم كرده است. و بحران اقتصادي در حاكميت آخوندي را وارد فاز جديدي كرده است. اكنون آخوند روحاني قصد دارد جبران افت درآمدهاي ارزي رژيم كه اساس آن صرف ادامه برنامه ضدمردمي هسته اي بمنظور دستيابي به بمب اتمي براي تضمين بقاي نظام آخوندي و صدور تروريسم به كشورهاي خارجي و حمايت از جنايتكاراني همچون بشار اسد و شبه نظاميان وابسته به رژيم در سوريه و لبنان و عراق و يمن و ساير كشورها مي شود، از سفره مردم محروم و گرسنه ايران جبران كند.
برغم افزايش اعلام شده،  رسانه هاي حكومتي اعتراف كردند كه ميزان افزايش قيمت نان بيش از ميزان اعلام شده توسط دولت آخوند روحاني است. خبرگزاري سپاه پاسداران نوشت:
در حالي که مسئولان صحبت از افزايش حداکثر 30 درصدي قيمت نان مي‌کنند، اما نرخهاي اعلامي سازمان صنعت و معدن و تجارت استان تهران با يک مقايسه سر انگشتي قيمت‌هاي جديد نشان مي‌دهد که قيمت نان 40 درصد افزايش يافته نه 30 درصد!
پيش از اين، قيمت هر قرص نان لواش 160 تومان بود که اکنون 225 تومان اعلام شده است.
 نان بربري از 500 تومان به 700 تومان، نان تافتون از 300 تومان به 425 تومان و نان سنگک از 600 تومان به 800 تومان رسيده است.
 
افزايش شديد قيمت نان كه خوراك اصلي اكثريت مردم ايران است، فشار مضاعفي را بر مردم محروم وارد مي كند و بسرعت در افزايش قيمت كالاهاي اساسي مورد نياز مردم تاثير مستقيم خواهد گذاشت. يك رسانه حكومتي دراين باره نوشتْ:
افزايش قيمت نان در نيمه دوم سال که هنوز افزايش حقوقي براي کارمندان و کارگران به همراه نداشته ، اين علامت را به جامعه داده که بايد چنين اضافه هزينه اي را به تنهايي بر دوش بکشند و صد البته در سايه اين افزايش ،بالا رفتن قيمت ديگر اقلام، از جمله برنج و روغن و...را نيز انتظار بکشند و همه محاسبات اقتصادي خانوار را بر اساس ارقام جديد پايه گذاري کنند.
اين رسانه حكومتي مي افزايد: قرار بود به جز بنزين افزايش قيمت ها با “شيب ملايم” باشد اما سوال اين است که اگر افزايش ۳۰ درصدي يا 40 درصدي قيمت نان در يک شب ، شيب آرام است، پس شيب تند چه معنايي دارد و دولت چه پاسخي براي اين شيب ملايم دارد که خلاف خواسته و انتظار مردم از دولت تدبير و اميد است.
 
به گزارش رسانه هاي حكومتي، رژيم از اواسط آبانماه و در راستاي اجراي فاز دوم طرح هدفمندي يارانه ها تصميم به گران كردن 30 الي 40 درصدي قيمت نان را گرفته بود اما در وحشت از فوران خشم و اعتراض مردم به جان آمده، اجراي آنرا به تاخير انداخت و آخوند روحاني خود مستقيما مسئوليت اجراي آنرا بر عهده گرفت.
به نوشته رسانه هاي حكومتي:هيأت وزيران در چهاردهم آبان ۹۳ تصويب کرده بود، «قيمت انواع نان از اول آذر ماه ۱۳۹۳، حداکثر به ميزان ۳۰ درصد افزايش مي‌يابد‌».
اين موضوع ادامه داشت تا اينکه چند روز پيش يک مقام مسئول با تأييد اينکه افزايش ۳۰درصدي قيمت نان از اول آذر مصوبه هيأت وزيران است، گفت: «دولت بنا به مصالحي فعلاً جلوي ابلاغ و اجراي اين مصوبه را گرفته است‌».
تصميم ضدمردمي گران كردن تنها قوت لايموت بخش اعظم مردم ايران توسط آخوند روحاني در شرايطي است كه اين آخوند شياد مستمرا وعده كاهش گراني و تورم را مي دهد. گران كردن نان بيش از پيش بر موج نارضايتي و اعتراض عمومي از حكومت غارتگر آخوندي خواهد افزود.