Submit to FacebookSubmit to telegramSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

درحالیکه تنها دو روز مانده بود به برگزاری نمایش انتخابات در دیکتاتوری خامنه ای، ایالات متحده یکباردیگر رژیم آخوندی را به دلیل نقض تعهدات بین المللی و پیشبرد پروژه های موشکی مورد تحریم های جدید قرارداد.

براین اساس «تحریمهای جدید فرماندهان ارتش رژیم آخوندی و سایرین متهم به تامین رژیم آخوندی با قطعات مورد نیاز موشکی بالستیک را هدف قرار داده است.
در فهرست جدید تحریمها در رابطه با برنامه موشکی رژیم ‌‌آخوندی، نام مرتضی فراست‌پور و رحیم احمدی از مقام‌های وزارت دفاع و یک تبعه چینی به چشم می‌خورند. به گفته وزارت خزانه‌داری آمریکا، فراست‌پور در فروش و انتقال مواد مواد منفجره و سایر مواد به یک نهاد دولتی سوریه دست داشته است. احمدی نیز مدیر گروه صنعتی شهید باکری است که مسئول برنامه سوخت جامد برای موشک‌های بالستیک ایران است». (خبرگزاری آسوشیتدپرس ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶)

به یقین اعلام دور جدید تحریم ها آنهم به فاصله زمانی بسیار کوتاه تا نمایش انتخابات در درون رژیم آخوندی، مبین هشدار جدی جامعه جهانی به سیاست های مخرب ولی فقیه در زمینه صدور تروریسم و بنیادگرایی می باشد؛ زیرا حاکمیت ولی فقیه که اکنون با قبول تسلیم نامه اتمی و تن دادن به برجام، ابزار مهمی را برای گردن کشی های بین المللی و منطقه ای از دست داده، تلاش دارد تا با پروژه های موشکی و تحریک کشورهای منطقه، به تعادل قوای از دست رفته رسیده و براین منطق جایگزینی برای شکست های اتمی خود بدست آورد.
همچنین بسیاری از کارشناسان مسائل بین المللی براین باور هستند که جامعه بین المللی با دور جدید تحریم ها علیه برنامه های مخرب موشکی رژیم پیام روشنی نیز به خامنه ای طلسم شکسته و زهر خورده مبنی فرستاده است. براین سیاق اکنون برای دیکتاتور عنان گسیخته و سپاه پاسداران که رویای کشور گشایی و لشکر کشی درسر دارند، «میدانی مملو از مین» تعبیه شده که در صورت تخطی از آن و بویژه از فردای پایان نمایش انتخابات، می تواند به نتایج زیانباری برای حاکمیت راه ببرد.

دراین راستا و چند روز پیش از اعلام تحریم های جدید علیه رژیم آخوندی، حزب الشیطان، بازوی تروریستی حکومت در لبنان و همچنین دولت خون ریز بشار اسد نیز در لیست های جداگانه ای مورد تحریم قرار گرفته اند.
همچنین دولت آمریکا علاوه بر اعمال این مجموعه از تحریم ها، ماه گذشته نیز پایگاه هوایی الشعیرات در حمص سوریه که از طریق آن مردم بی دفاع خان شیخان با سلاح های شیمایی مورد حمله قرار گرفته بودند را مورد حمله قرار داد.

به گزارش سی ان ان (۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۶) در اقدامی مشابه روز گذشته نیز برای «دومین بار در تاریخ جنگ شش ساله سوریه» هواپیماهای آمریکایی «به‌طور عامدانه عوامل رژیم ایران در سوریه را هدف قرار داده‌اند. در این ستون نظامی هیچ نیروی نظامی ارتش رژیم سوریه حضور نداشته بلکه تنها شامل شبه‌نظامیان شیعی خارجی بوده‌اند».
براین منطق باید گفت که تمامی علائم و شواهد سخن از آن دارند که خامنه ای باردیگر دست در آتش کرده و مترصد بوجود آوردن فضایی نظامی و امنیتی، نه تنها در ایران، بلکه گسترش آن به منطقه می باشد، امری که با «تحریمات جدید و حملات هوایی» به رژیم آخوندی پاسخ داده شده است.