Submit to FacebookSubmit to telegramSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

موشک کره شمالی حین پرتاب منفجر و در اینحال پنس راهی جنوب شد

یک موشک کره شمالی بگفته فرماندهی پاسیفیک آمریکا تقریبا بلافاصله بعد از پرتابش در روز یکشنبه منفجر گردید و این ساعاتی قبل از آن بود که مایک پنس معاون رئیس جمهور قرار بود وارد کره جنوبی شود تا حول برنامه تسلیحاتی خودسرانه کره شمالی از برنامه تسلیحاتی گفتگو کند.

کره جنوبی گفت نمایش ترکیبی نیرو, جهان را تهدید می کند.

پنس قرار است امروز در شروع سفری ۱۰ روزه به آسیا در آنچه علامتی تعهد آمریکا می باشد به متحدش در شرایط تنش فزاینده می باشد, وارد سئول شود.

ناو هواپیمابر شکاری با [سوخت] اتمی کارل وینسون نیز راهی این منطقه شده است.

یک حمله از ناو آمریکا به یک پایگاه هوایی در این ماه با موشکهای توماهاک این سوال را برانگیخت که طرحهای پرزیدنت ترامپ برای کره شمالی منزوی چه خواهند بود, کشوری که بارها در مغایرت با تحریمهای سازمان ملل آزمایشات اتمی انجام داده و تهدید به تخریب کره جنوبی و آمریکا کرده است.

کره جنوبی که ۲۸۵۰۰ نیروی آمریکا در آن مستقر است بنا به اطلاعیه وزارت خارجه اش, هشدار داده که در صورتی که آزمایش موشکی کره شمالی به تحریکات بیشتری همچون آزمایش اتمی یا موشکی دوربرد منجر شود, دست به اقدامات تنبیهی خواهد زد.

زمان انجام این آزمایش موشکی مصادف با سفر پنس شده و یک روز بعد از رژه ارتش کره شمالی بوده حاکی از عامدانه بودن این کار کره شمالی بوده است.

پنس حین سفر نسبت به شکست این آزمایش موشکی کره شمالی مطلع شد.

چین علیه آزمایشات موشکی کره شمالی موضع گرفته و از تحریمهای سازمان ملل علیه این کشور حمایت کرده است. چین مجدد روز جمعه خواهان گفتگوها برای خنثی ساختن این تنش شد.

خطوط هوایی چین, ایر چاینا برخی پروازهایش به پیونگ یانگ پایتخت کره شمالی را بخاطر کمبود دید لغو کرده است.

کره شمالی به فقر کشیده شده و کره جنوبی بلحاظ فنی با هم در جنگ هستند, زیرا که جنگ آنها در ۱۹۵۰ تا ۱۹۵۳  نه به صلح بلکه به ترک مخاصمه انجامید.

رویتر ۱۶ آوریل ۹۶