Pin It

ژنرال جک کین - معاون پیشین ستاد مشترک نیروی زمینی آمریکا

خیلی ممنون از شما سپاسگزارم. من جک کین در شهر نیویورک آمریکا بزرگ شدم. من بمدت تقریبا ۳۸ سال یک نظامی بودم و در ده سال گذشته به ارتش ایالات متحده کمک کرده ام. من هیچگاه با گروهی نبوده ام که دارای چنین تمرکز منحصر به فرد و فوق العاده ای که شما دارید بوده باشد. من افتخار می کنم که امروز در میان شما هستم. ما امروز به عنوان افرادی گرد هم آمده ایم که به آزادی و رهایی احترام میگذارد با یک آرمان و فقط یک آرمان برای آزاد کردن ایران.

از سال ۱۹۸۰، آخوندها اهداف استراتژیک خود را هر ساله اعلام کرده اند: گسترش انقلاب اسلامی در سرتاسر منطقه در هشت سال گذشته، من معتقدم پرزیدنت اوباما اشتباهات استراتژیک بسیاری را براساس پیش فرض های غلط انجام داد تا تأثیر عمیقی بر خاورمیانه داشته باشد.

یکی از این فرض ها این بود که اگر ایالات متحده از خاورمیانه عقب نشینی کند ما هنوز می توانستیم افراط گرایی اسلامی را مهار کنیم؛ ثانیاً، اینکه اگر ما وارد یک قرارداد هسته ای با ایران شویم، چنین چیزی رژیم ایران را بر می انگیزد که تعدی و این میزان از رفتار شریرانه اش را متوقف سازد.

دو اشتباه فاحش. یک دهه قبل مرگ و میر ناشی از افراط گرایی اسلامی ۳ تا ۵ هزار بود، در حال حاضر این عدد سالانه ۳۰ هزار است. این عدد را با احتیاط میگویم. رژیم ایران در حال پیشروی در منطقه است در حالیکه مورد تشویق و تامین مالی توسط قرارداد هسته ای قرار گرفته است. اشتباه نکنید، رژیم ایران در حال ایجاد یک پل زمینی از ایران به عراق به سوریه تا لبنان و تا دریای مدیترانه است؛ این هدف شماره یک استراتژیک آنهاست.

به همین دلیل است که رژیم ایران به سرعت به سوریه می رود تا مزدور خود یعنی رژیم اسد را سرپا نگه دارد. واقعیتها اینهاست: ژنرال های رژیم ایران جنگ داخلی را بجای رژیم سوریه هدایت می کنند، آنها حملات زمینی را هدایت می کنند، آنها استفاده از نیروی هوایی سوریه را هدایت میکنند و استفاده از نیروی هوایی روسیه در حمایت از عملیات زمینی را انتخاب میکنند؛ آنها بزرگترین نیروهای زمینی را بر روی زمین تشکیل میدهند، ژنرال هایشان آنها را برروی زمین هدایت میکنند و تلفات نسبتا قابل ملاحظه ای در حد هزاران نفر داشته اند و تعدادی از ژنرال هایشان نیز کشته شده اند.

تشکیلات آنها متشکل از حزب الله است با بیش از ۱۰ هزار شبه نظامی شیعه عراقی است، نیروی قدس، سپاه پاسداران و همچنین در مقیاس محدود تیپ های متعارف وارد کرده اند که تلفات بالایی داده و مجبور به ترک صحنه شده اند. آنها این جنگ را در سوریه اداره می کنند این واقعیت صحنه است. این به خاطر این واقعیت است که رهبران در اروپا و همچنین همان رهبری بی کفایتی است که ایالات متحده داشت و موقعی که ما این فرصت را برای انجام آنچه اعراب سنی از ما خواستند که به این مبارزه علیه اسد بپیوندیم و ما گفتیم نه، و نتایج آن قابل پیش بینی است.

سیاست های اوباما برای کند کردن و عدم تعامل بصورت یک قرارداد هسته یی غیرمسئولانه، منجر به انتخاب ریاست جمهوری جدید آمریکا شده است که هیچ تجربه سیاسی نداشت، ولی با مردم آمریکا با حمایت از مردم گرایی آمریکایی سخن گفت. او انتخاب شد زیرا مردم در مورد آنچه که در داخل آمریکا اتفاق می افتاد احساس بدی داشتند و همچنین احساس بدی داشتند در مورد آنچه آمریکا در خارج از آمریکا انجام می داد. ده روز پس از آنکه ترامپ وارد کاخ سفید شد، حاکمان ایران او را آزمایش می کنند، آنها اقدام به آزمایشات موشکی بالیستیک میکنند که ناقض قطعنامه سازمان ملل متحد بود. ترامپ دست روی دست نمیگذارد، او اقدام به مشتی لفاظی نمیکند، او بلافاصله اقدام به مقابله با رژیم می کند، رژیم را تحریم می کند، و به آنها می گوید در صورت رفتار تجاوزگرانه و شریرانه بیشتر توسط رژیم شما، فراتر از آزمایش موشکی، ما با شما مقابله خواهیم کرد. این یک رئیس جمهور جدید و یک دولت متفاوت در آمریکا است و آمریکایی های دیگر نیز با شما در این مورد صحبت کردند. از نظر من این یک چیزخوب است.

درست چند هفته پیش رئیس جمهور ترامپ شروع اجرای سیاست خارجی اش را نشان داد. ما مطمئن نیستیم که استراتژی کلی او چه چیزی است چون او آن را مکتوب نکرده است، ولی دارند آنرا مکتوب می کنند. ولی آنچه ما می دانیم این است که او یک تیم امنیتی بسیار قوی در اطراف خودش دارد.

او چند هفته پیش به خاورمیانه رفت و یک سفر تاریخی داشت. این چیزی است که آن را تاریخی ساخته است: او ۵۵ رهبر از کل منطقه را داشت که در مقابلش در ریاض نشسته بود، زمانی که او ایستاد و این راگفت و این تقریبا یک نقل قول است: تهدید استراتژیک شماره یک برای شما و مردم شما و این منطقه رژیم ایران است. بسیاری از ما چندین سال است که در مورد یک ناتو عربی صحبت کرده ایم و او درباره این موضوع شروع به صحبت کرد. او گفت که ما باید با هم شریک شویم، باید با هم در برابر این رژیم شرور با اتحاد ایستادگی کنیم.

بنابراین، در نتیجه گیری این من را به دو ملاحظه رسانده است، یکی اینکه من امیدوار و خوش بین هستم به دو دلیل: یکی مقاومت است که رو به گسترش است نه تنها در اندازه و مقیاس بلکه در عزم، فداکاری و اعتقادات و این مدیون شما و همه دیگرانی است که بخشی از این جنبش هستند. و دوم دولت ایالات متحده است که قبلا نیروی قدس را یک سازمان تروریستی خارجی اعلام کرده است. من بعنوان یک واقعیت میدانم که این موضوع در حال بررسی است و من فکر می کنم که در نهایت رخ خواهد داد که دولت ترامپ سپاه پاسداران را یک سازمان تروریستی اعلام خواهد کرد.

دولت ایالات دیگر با رژیم ایران مماشات نخواهد کرد بلکه با رژیم ایران مقابله خواهد کرد. دولت ایالات متحده اجازه نخواهد داد که رژیم ایران سلاح های هسته ای با موشک های بالی ستیک داشته باشد، چیزی که نه فقط تهدیدی برای منطقه است بلکه تهدیدی برای صلح جهانی است. دولت ایالات متحده می داند که رژیم ایران در حالی که باید با آن مقابله شود قادر به تغییر اساسی نیست. دولت ایالات متحده می داند رژیم ایران تا اعماقش خبیث است، دولت ایالات متحده، از نظر من، از مردم ایران برای تغییر رژیم حمایت خواهد کرد. ایران آزاد، ایران آزاد و خدا شما را حفظ کند.

جولیو ماریا ترتزی - وزیر خارجة پیشین ایتالیا
از دوستان عزیز تشکر میکنم. خانم رئیس جمهور، خانم رئیس جمهور مریم رجوی، میهمانان ارجمند و دوستان عزیز، امشب ما پیام و درخواست بسیار مشتاقانه شما را به مردم ایران و همه ملتهای جهان، شنیدیم و این پیام در تلاشهای شما ضریب خورده و می خورد تا آزادی، حقیقت، عدالت اجتماعی و شرف انسانی را به ایران باز گرداند؛ و این دقیقاً همان پیامی است که این هیئت بسیار برجسته از نمایندگان پارلمان ایتالیا، اعضای پارلمان اروپا، امشب در اینجا حضور یافتها ند که به همه شما اظهار کنند.

به همه ایرانیان در داخل و خارج کشور، و به خصوص ایرانیانی که همچنان در رنج هستند از نبود آزادی و احترام به حقوق بشر. و تا گرمترین دوستی و همبستگی خود را به مردم و مقاومت ایران ابراز کنند. این هیئت متشکل از مردم و اعضای پارلمان ایتالیا است که تنها همین چند روز پیش دولت را با درخواست مهمی مورد خطاب قرار دادند، درخواستی که می گوید دولت، دولت ایتالیا، باید به قوی ترین صورت قتل عام سال ۱۹۸۸ را محکوم کرده و هر رابطه ای با رژیم ایران را مشروط به توقف تمام اعدام ها کند.

دولت ایتالیا باید از سازمان ملل بخواهد که در برنامه خود، انجام تحقیقات حول جنایت بزرگ سال ۱۹۸۸ را وارد کند و مرتکبین این جرم را به عدالت بسپارد. اینها اعضای پارلمان هستند که امشب با شما در اینجا حضور دارند. ما داریم هر دو مجلس ایتالیا را در این سمت حرکت می دهیم و دولت را به این کار ترغیب کنیم. اکنون زمان بازگرداندن آزادی، حقوق اجتماعی و شرف انسانی است؛ درست همین الآن زمان آن است چرا که واقعیت ژئوپولیتیک جدیدی به سرعت در کشور ایران و پیرامون آن بارز می شود. و امشب این تجمع خارق العاده، نشانه واضحی است که تغییربزودی فرا خواهد رسید.
 

مردم ایران با خشم برای عدالت و آزادی فریاد میزنند؛ آنها قتل عام زندانیان سیاسی در سال ۱۹۸۸ را نه فراموش می کنند و نه می بخشند؛ مقاومت ایران فعالیت های خود را در داخل ایران تشدید می کند؛ آخوندها احساس خطر می کنند؛ انتخابات ریاست جمهوری، بحران درونی رژیم را عمیق تر کرده است و مجلس خبرگان بیانیه ای صادر کرده که نیاز به توضیح نیست که می گوید: «در اسلام هیچ جایی برای رای مردم و یا ابراز نظر آنها وجود ندارد مگر برای ولایت فقیه.» این امر هر انتخاباتی در ایران تحت (حاکمیت) رژیم فعلی را به وضوح مورد تمسخر قرار می دهد.

برای اشتباهات آخوندها هیچ عذری وجود ندارد؛ تحقیقات برجسته اخیر حول دمکراسی در ایران به یک نتیجه گیری کلیدی رسیده است که تغییر مسالمت آمیز به سمت سیستمی انسانی تر در نظام جمهوری اسلامی ایران واقع نمی شود، رژیم ایران به سمت سرکوب داخلی بیشتر و جنگ های خارجی می رود و این امر حتی باعث تشنجات داخلی بیشتر می شوند. رهبران جهان باید به مردم ایران نگاه کنند، پیش و قبل از هر چیز باید به مردم ایران نظاره کنند، به هموطنان شما و به دوستان در خارجه، به این جامعه وطن پرست، و باید پایداری کنند، رهبران جهان، به خصوص رهبران اروپا باید در کنار آنها بایستند؛ آنها باید از مقاومت ایران برای کسب آزادی و شرف انسانی حمایت کنند، چیزی که مردم ایران برای آن تلاش میکنند.
این پیام باید به گوش آخوندها بیشتر از قبل برسد که زمان آن رسیده که بروند. متشکرم


ارتشبدجرج کیسی - فرمانده کل نیروهای چند ملیتی در عراق ۲۰۰۴-۲۰۰۷
من نمیتوانم به شما بگویم که چقدر مایه افتخار من است که مجددا امسال اینجا باشم و در مورد آنچه از دیدگاه خودم به آن اعتقاد دارم با شما صحبت کنم در مورد اینکه چقدر رژیم ایران عراق را در زمانی که من آنجا بودم بی ثبات کرد.

اما قبل از اینکه شروع کنم، من نمیتوانم به شما بگویم که چقدر شخصاً برایم انگیزاننده بود که ببینم افراد اشرف در وضعیت آزاد، امن و خوشبخت هستند.
یک تعهد در سال ۲۰۰۴ داده شده بود و ما در نهایت موفق شدیم که به آن عمل کنیم، با حمایت دولت آلبانی و شجاعت و استقامت خیلی از افراد. پس به همه شما اشرفی ها در تیرانا، این خیلی مایه خوشحالی است که شما را ببینم.

برگردیم به رژیم ایران، میدانید که از زمانی که به عراق رفتم، خیلی برایم روشن بود که هدف رژیم ایران جلوگیری از ساختن یک جامعه دموکراتیک آزاد توسط مردم عراق بود جامعه ای که حقوق تمام فرقه های قومی را به رسمیت بشناسد و من شاهد بودم که این رژیم، از طریق کمک به سیاستمداران عراقی و سازمانهای سیاسی حمایت سیاسی میخریدند. من شاهد بودم که چطور برای خودشان حمایت عمومی می خریدند از طریق کمک رسانی اقتصادی به جوامع در بخش جنوبی کشور.

من همچنین شاهد بودم، که چطور آنها شبه نظامیان شیعی را فعالانه آموزش میدادند و خشونتهای فرقه ای را دامن می زدند که عراق را از 2006 به 2007 پرتاب کرد.

هیچ شکی باقی نماند که رژیم ایران شتاب دهنده اصلی خشونت فرقه ای بود و آنها بطور مستقیم مسئول مرگ صدها نیروی ائتلاف و هزاران عراقی هستند.

در اواخر همان سال، ما مچ آنها را گرفتیم، ما شش عضو نیروی قدس را در یک خانه امن دستگیر کردیم که برای خرابکاری در عراق فعالانه طراحی می کردند. آنها روی دیوار نقشه هایی داشتند و محلهایی را در بغداد کد گذاری رنگی کرده بودند که متعلق به گروههای فرقه ای مختلف بود، و آنها پیکانهایی رسم کرده بودند برای جاهایی که قصد داشتند به زور جمعیت را از یک محل به محل دیگر جابجا کنند.

رژیم ایران تروریسم را در عراق پیش می برد و نیروی قدس و سپاه پاسداران وسیله ای بود که برای تحقق این هدف از آن استفاده می کردند. بنابر این تجربه ام به من می گوید که آنها کارشان تمام نشده است و این رژیم به صدور تروریسم و دامن زدن به خشونت فرقه ای ادامه خواهد داد تا به اهداف سیاسی خودش در عراق، در سوریه، در یمن و در لبنان برسند.
و کشورهایی که از ترور برای رسیدن به اهداف سیاسی‌شان استفاده میکنند، تهدیدی هستند نه تنها علیه مردم خودشان، بلکه بطور کلی علیه جامعه بین المللی.
و امروز هیچ دولتی که تروریسم را حمایت و صادر میکند نمی تواند یک طرف سازنده در جهان ما بشود.
تغییر رژیم در ایران باید محقق شود،
 
ژنرال جیمز کانوی - فرمانده پیشین نیروی تفنگداران دریایی آمریکا
عصر بخیر به آزادیخواهان ایرانی چه در اینجا و چه در آلبانی.
در این کنفرانس دربارة ایدة تغییر رژیم بسیار سخن گفته شد، بسیار بیشتر هم در این رابطه در هفته‌های گذشته نوشته شده است. من می‌خواهم در دقایقی که با شما هستم به نحوی از دید یک فرد نظامی پراگماتیک، همراه با همکارم جرج در اینجا تلاش کنم به چند سوال بسیار مربوط جواب بدهم.
تغییر رژیم چگونه است؟ و چگونه می دانید که موفق خواهید شد؟ چه کاری باید بکنید تا موفق شوید؟

و اینکه آیا این تغییر تا سه ماه دیگر، یک سال بعد، یا سه سال بعد رخ می دهد یا نه، این سوالات به قوت خود باقی است و باید به آنها پرداخته شود.
به منظور تلاش برای پاسخ دادن به این سوالات، می خواهم یک داستان کوتاه به شما بگویم. در سال ۱۹۷۹، من یک سروان تفنگدار دریایی جوان بودم که به منطقه اردوگاه در کارولینای شمالی مامور شدم.

بسیاری از شما در سال ۱۹۷۹ متولد نشده بودید، این را قبول دارم، اما با این حال برخی از شما که بودید، به یاد دارید که زمانی بود که شورش علیه شاه بود. و من هر شب اخبار شبانه را با علاقة زیاد تماشا می‌کردم از این زاویه که نتیجه تحولات در کشور شما چه خواهد شد.
یک شب به طور خاص یک خبرنگار گفت که شما باید این فیلم را نگاه کنید، به دقت ببینید اینجا چه اتفاقی می افتد.

این فیلم یک دسته از سربازان ایرانی را با تفنگ هایشان نشان می‌داد، که در حال جارو کردن یک خیابان از آنچه که آنها مخالفان می‌نامیدند، بودند. در یک نقطه یکی از سربازان ایرانی، یک مرد جوان را به گوشه‌یی در ورودی یک درب راند و با قنداق تفنگش شروع به زدن او کرد.
سرباز دیگری شاید به فاصلة اینجا تا دیوار، برگشت و نگاهی به دور و اطراف انداخت و دو بار از پشت به سمت او شلیک کرد و بطور واضح آن سرباز در ورودی ِدرب مرد و بر زمین افتاد.
در این نقطه خبرنگار می‌آید و می‌گوید این ممکن است بحرانی باشد.
اگر ارتش پشت کند، شاه نمی تواند دوام بیاورد و همانطور که می دانید حرف او کاملا درست بود، با توجه به آنچه تنها چند هفته بعد برای شاه اتفاق افتاد. این حرف به لحاظ تاریخی درست است،

چون بسیاری از آن مردان، افراد خدمت وظیفه هستند که به مردم حاضر در خیابان خیلی نزدیک می‌باشند.
آنها پدران و پسران و برادران و خواهران مردمانی هستند که در خیابان کشته می‌شوند و آنها به اغلب احتمال قادرند که روی برگردانده و در مقابل حمایت از دولت بایستند اگر مجبور بشوند که مردم خودشان را بکشند. ما بارها و بارها دیده‌ایم که به همین شکل اتفاق افتاده است.

اکنون، کشورهایی که در اینجا نمایندگی می‌شوند، از جمله کشور من، نیز در این معادله تعیین‌‌کننده‌ اند. ما نمیتوانیم کاری که در سال ۲۰۰۹ انجام دادیم را تکرار کنیم که بیانگر فقدان شجاعت اخلاقی و قاطعیت است و دست روی دست بگذاریم.

انسانهای خوبی در سال ۲۰۰۹ در خیابان‌ها کشته شدند و ما هیچ کاری نکردیم. من صادقانه فکر می‌کنم آنها خیلی نزدیک بودند،اما عدم حمایت از سوی سایر ملل، در امریکا در اروپا و در خاورمیانه، باعث شد که آن افراد خیلی احساس تنهایی بکنند و نهایتا شکست خوردند. بنابراین، خانم ها و آقایان.

من برای شما آرزو می کنم که مردم آزادیخواه در همه جا از تلاش های شما حمایت کنند من شما را تشویق می‌کنم. هدف شما باید سرنگونی آن آخوندها باشد، کسانیکه یک دوره سیاه را در تاریخ ایران بوجود آوردند.
بسیار متشکرم.